Sestdiena, 20. aprīlis Mirta, Ziedīte

Latvijas U-19 basketbola izlase piekāpjas Brazīlijas vienaudžiem

04.07.2011 20:39

Latvijas U-19 basketbola izlase savās mājās notiekošā pasaules čempionāta otrā posma E apakšgrupas pirmās kārtas spēlē pirmdien ar rezultātu 73:88 (18:17, 16:29, 24:26, 15:16) piekāpās Brazīlijas valstsvienībai.

Liepājnieks Arnolds Helmanis šodien laukumā pabija tikai 8 minūtes, kā laikā realizēja savu vienīgo divpunktu metienu, izcīnīja vienu atlēcošo bumbu, vienu reizi pārtvēra bumbu, vienu reiz kļūdījās un trīs reizes izpelnījās soģu nelabvēlību.

Rezultatīvākais Latvijas izlasē ar 22 punktiem bija Edmunds Dukulis, kurš arī izcīnīja deviņas atlēkušās bumbas un izprovocēja septiņus noteikumu pārkāpumus, 15 punktus guva Dāvis Bertāns, bet ar 14 punktiem izcēlās Artūrs Brēmers.

Savukārt Brazīlijas valstsvienībā ar 19 punktiem 19 minūšu laikā izcēlās Rauls Netu, bet 17 punktus guva Brunu Irigojens.

Mačs iesākās diezgan līdzīgā, bet agresīvā cīņā, tāpēc Latvijas izlase ātri pievāca piezīmju normu. Ceturtdaļas vidū rezultāts vēl bija neizšķirts 6:6, tomēr pāris minūtes vēlāk Kaspars Vecvagars ar tālmetienu panāca jau 13:6. Tomēr Latvijas izlase ilgi šādu pārsvaru nespēja realizēt un devītajā minūtē rezultāts jau atkal bija neizšķirts 13:13. Savukārt pēc pirmajām desmit minūtēm Latvija atradās vadībā ar 18:17.

Otrās ceturtdaļas sākumā Brazīlijas izlase ne tikai atguva vadību, bet pat panāca 23:18. Kopā brazīlieši bija guvuši astoņus punktus pēc kārtas. Ceturtdaļas vidū pēc Latvijas izlases kļūdas uzbrukumā tā nokļuva zaudētājos jau ar 23:31. Turpinājumā Latvijas izlase vēl nedaudz spēja pietuvoties, tomēr būtiski pārsvars nemainījās un minūti pirms puslaika beigām Brazīlijas izlases pārsvars pirmoreiz pārsniedza desmit punktus – 43:32. Savukārt puslaika noslēgumā Latvijas izlase zaudēja ar 34:46.

Spēles otrajā daļā spēles gaita nemainījās – Brazīlijas izlase ātri vien panāca 15 punktu pārsvaru 50:35, bet trīs minūtes pirms trešās ceturtdaļas beigām brazīliešu pārsvars sasniedza arī 20 punktus (67:47). Deficītu latvieši nedaudz samazināja pēdējā minūtē, kad piecus punktus īsā laikā guva Dāvis Bertāns, un pirms pēdējām desmit minūtēm latvieši zaudēja ar 58:72.

Tomēr lauzt spēles gaitu Latvijas izlase vairs nespēja – Brazīlijas izlase arī ceturtajā ceturtdaļā turpināja uzbrukt ar augstu metienu precizitāti. Pēdējās minūtēs Latvijas izlases līderi jau laukumu bija atstājuši, un noslēgumā mājinieki piedzīvoja pārliecinošu zaudējumu.

Citās šīs dienas spēlēs Austrālija ar 85 pret 78 uzvarēja Krieviju, bet Ķīna 95 pret 88 uzvarēja Koreju.