Sestdiena, 4. maijs Viola, Vizbulīte, Vijolīte

Latvijas U-20, pieļaujot 35 kļūdas, uzvar un tiek tālāk

10.07.2011 21:25

Neskatoties uz 35 pieļautajām kļūdām, Latvijas U-20 sieviešu basketbola komanda Eiropas čempionāta A divīzijas pirmā posma pēdējā spēlē dramatiskā galotnē ar 49:43 uzvarēja Slovākiju, tādā veidā nodrošinot sev vietu otrajā etapā.

Latvijas basketbolistes pēc vakardienas neveiksmes pret Lielbritāniju apmierināja tikai un vienīgi uzvara, pie tam slovākietes bija jāpārspēj ar četru punktu pārsvaru. Pirmā ceturtdaļa izdevās patiešām varena, jo pretinieces nerealizēja nevienu(!!!) no 18 metieniem no spēles, gandrīz deviņas minūtes nespējot gūt ne punkta. Šajā laikā Latvija iespēja panākt 15:0, taču varēja atrauties arī vēl tālāk, ja vien jau pirmajās desmit minūtēs netiktu pieļautas 12(!) kļūdas, kā arī soda metienu realizācijas procents būtu lielāks par 40 – iemesti tikai četri sodi no 10.

Otrajā puslaika pusē komandas turpināja daudz kļūdīties, bet šoreiz slovākietes sāka arī mest iekšā. Pārāk tuvu gan viņas netika pielaistas, un otrais puslaiks tika iesākts ar mūs apmierinošo desmit punktu pārsvaru – 23:13.
Labi tika iesākta spēles otrā daļa, jo 24. minūtē uz tablo bija patīkamais +14. Diemžēl jau pēc pāris minūtēm vairs tikai 30:25, bet pirms izšķirošās ceturtdaļas 35:28 Latvijas izlases labā. Jau tad bija skaidrs, ka viegli noturēt kāroto četru punktu pārsvaru nebūs.

Pēdējā desmitminūtē turpinājās kļūdu jūra abu komandu izpildījumā, pie tam arī ar grozu gūšanu nesekmējās. Rezultāts auga lēni, bet galvenais, ka slovākietes nespēja tikt tuvāk. Trīs ar pusi minūtes līdz finālsirēnai Kristīne Vītola panāca mums +9, bet jau pēc brīža vairs tikai +3 (Niedola pie piecu punktu pārsvara neiemeta nevienu no sodiem, vēlāk divus sodus garām aizmeta arī Rozenberga). Pēdējās sekundēs gāja karsti, tomēr Brance un Kiršteine bija precīzas no soda līnijas, ļaujot noturēt uzvaru ar rezultātu 49:43.

Latvija šajā spēlē pieļāva 35 kļūdas (Slovākijai – 27), kā arī meta sodus ar ļoti zemu procentu (16/29). Otrā grupas spēlē Spānija ar 81:31 sagrāva Lielbritāniju. Otro posmu mūsu meitenes iesāks ar bilanci 0-2, kuru centīsies uzlabot pret Nīderlandes, Francijas un Itālijas vai Baltkrievijas spēlētājām.

Latvija – Slovākija 49:43 (15:1, 8:12, 12:15, 14:15)
Latvija: Niedola 9 (12 atl.b., 7kļ.), Kiršteine 8, Vītola 7 (8 atl.b.), Sonka 6, Brance 6, Rozenberga 6 (s.m. 0/7), Fomina 3, Gulbe 2, Šurkusa 2, Kublačova, Lagzdiņa, Gotfrīda.