Trešdiena, 24. aprīlis Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

Latvijas U18 sieviešu basketbola izlasei ceturtdaļfināls iet secen

Latvijas U18 sieviešu basketbola izlase Grieķijā astotdaļfināla mačā ar 64:74 (19:18, 16:19, 15:21, 14:16) piekāpās Itālijai. Turpinājumā latvietes cīnīsies par 9.–16. vietu.

12.08.2022 06:00

Pirmajā ceturtdaļā iniciatīva bija te vienas, te otras izlases pusē un kopumā cīņa ritēja līdzvērtīgā gultnē. Latvijas treneru korpuss plaši izmantoja spēlētāju rotāciju un desmit nospēlētās minūtēs laukumā jau pabija desmit basketbolistes.

Arī otrajā ceturtdaļā aina būtiski nemainījās – mačs ritēja punkts punktā. Itālietes lauvas tiesu punktus guva ar tālmetieniem, bet mūsējās ar pacietīgiem uzbrukumiem sekmīgi atzīmējās no groza apakšas.

Lūzums mačā notika trešās ceturtdaļas vidū, kad pretinieces pēc astoņu punktu izrāviena panāca 50:41. Izšķirošās desmitminūtes ievadā itālietes pārsvaru palielināja līdz 12 punktiem, bet piecas minūtes līdz finālsvilpei uzvarētājs jau bija nojaušams. Itālija panāca 69:50 un droši aizvadīja cīņu līdz uzvarai.

Latvietēm bija labāka soda metienu precizitāte (88%/50%), kā arī sekmīgāka cīņa par atlēkušajām bumbām (43:37). Savukārt itālietēm bija vairāk rezultatīvu piespēļu (20:12) un lieliska statistika tālmetienos (52%/12%).

Rezultatīvākā Latvijas izlasē ar 20 punktiem bija Raina Tomašicka, bet 12 punktus un piecas atlēkušās bumbas sakrāja Luīze Sila.