Svētdiena, 5. maijs Ģederts, Ģirts

Latvijas zelteņu bronzas panākums!

25.07.2010 18:41

Dainis Grīnbergs

Šovakar cīņā par Eiropas U – 20 sieviešu basketbola čempionāta bronzas medaļām Latvijas izlase otro reizi šajā turnīrā tiekas ar Francijas valstsvienību. Mūsējās uzvarēja ar rezultātu 53:49 (8:21; 11:10; 14:6; 20:12).

Latvijas izlases starta sastāvs: Sabīne Niedola, Anete Klintsone, Karlīne Nīmne, Anete Šteinberga, Ieva Krastiņa.

Spēles sākumā uzbrukumi abām komandām nesekmējās. Francūzietes pirmās pārvarēja ”lampu drudzi” un izrāvās priekšā. Pie rezultāta 0:9 Mārtiņš Zībarts, lai sapurinātu komandu, sauca mūsu meitenes malā. Turpat piecu minūšu klusumu ar gūtu grozu un iemestu sodu pārtrauca Šteinberga. Tomēr spēles turpinājums neko labu nesolīja. Aizsardzība plīsa pa visām šuvēm, bet pie groziem saimniekoja Francija. Tālmetienos laimi neveiksmīgi meklēja Strupoviča. Pēc pirmās ceturtdaļas bija bēdīgs skats uz dzīvi, lai neteiktu katastrofa –  8:21.

Pārtraukums mūsu izlasei nāca par labu. Latvija pietuvojās rezultātā – 12:21. Diemžēl mirkļa uzplaiksnījums nenobiedēja francūzietes. Sekoja ātra piecu punktu atbilde. Kārtējo reiz Latviju pievīla daudzās kļūdas (pirmajā ceturtdaļā 9(!!)) un neprecizitātes. Mūsu meitenes likās nolemtas zaudējumam, laukumā nekas neizdevās. Tomēr ceturtdaļas beigas jau bija cerīgākas un lielajā pārtraukumā ejot – 19:31.

Mazagresīvā mūsējo meiteņu spēle aizsardzībā pirmajā puslaikā (tikai 4 komandas piezīmes) ļāva Francijai brīvi elpot uz laukuma. Pirmie punkti otrajā puslaikā tika gūti tikai ceturtajā minūtē – precīzas bija Vītola un Niedola. Latvija mēģināja lauzt spēles gaitu. Sekoja dīvaina nesportiskā piezīme Klintsonei un seši punkti pēc kārtas Francijai. Latvija rezultātā tika noturēta drošā attālumā, tomēr sekoja Latvijas desmit punktu spurts un cerības saglabājās. Pirms turnīra pēdējām desmit minūtēm Latvijai – 4. Rezultāts – 33:37.

Latvijas izlases ofensīva turpinājās, arī kļūdu skaits komandām izlīdzinājās. Pret augumā raženākajām francūzietēm zem groza grūti klājās Niedolai un Šteinbergai, tomēr sešarpus minūtes pirms mača beigām beidzot noķērām Franciju – 39:39. Sākās rezultāta šūpoles līdz beidzot pēc Klintsones tālmetiena Latvija izvirzījās vadībā. Francija spieda uz groza apakšu, taču mūsu meitenes nepadevās.

Gudri nospēlējot galotni, lai gan arī ļaujot Francijai divus tālmetienus, tomēr latvju zeltenes izcīnīja godam nopelnītas bronzas godalgas – 53:49. Latvija un Liepāja ir laimīgas!

Latvijas izlases galvenais treneris Mārtiņš Zībarts: ”Čempionāts izdevās lielisks. Izdarījām gandrīz maksimālo. Nedaudz vairāk veiksmes vakar un šodien būtu spēlējuši finālā. Zaudējām ļoti spēcīgām komandām. Puslaikā neapspriedām nekādas taktiskās nianses, mēs bijām gatavi cīnīties līdz galam.Šai komandai ir izcils raksturs un meitenes gaida liela basketbola nākotne”.

Sabīne Niedola: ”Grūti bija pārdzīvot vakardienas zaudējumu un noskaņoties šodienas spēlei. Prieks, ka otrajā puslaikā pratām saņemties un lauzt spēles gaitu. Milzīgs paldies fantastiskajiem līdzjutējiem, kuri bija kā sestais spēlētājs laukumā. Viņu lielisko atbalstu jutām arī tad, kad spēle mums negāja no rokas.”