Svētdiena, 28. aprīlis Terēze, Gundega

“Lauvas” beidz cīņu par finālu

03.05.2011 19:35

Šovakar Latvijas Basketbola līgas (LBL) pusfināla spēlē BK ”Liepājas lauvas” basketbolisti piedzīvoja zaudējumu ar 74:82 BK “VEF Rīga” komandai. Sērijā tika piedzīvots zaudējums ar 1:3 un līdz ar to beigta arī cīņa par finālu.

Starta piecnieki
Liepājas Lauvas: Kaldvels, Meiers, Mičels, Mejeris, Kosuškins
VEF Rīga: Bertāns, Valters, Janičenoks, Bērziņš, Parahouskis

“Lauvas” mača ievadā ļoti labi uzbruka no distances, bet rīdziniekiem turēt līdzi ļāva pāris izcīnītās bumbas pie “lauvu” groza. Veiksmīgi maču liepājnieku rindās iesāka Kaldvels, pēc kura pieciem punktiem pēc kārtas (14:9), Butauts bija spiests pieprasīt minūtes pārtraukumu. Abas komandas pa laukumu lidoja, tomēr šāds basketbols ļāva “vefiņam” pietuvoties līdz minimumam – 19:20.

Otrās ceturtdaļas sākumā punkti vairs nekrājās tik raiti, jo komandas daudz agresīvāk darbojās aizsardzībā, tiesa, vadību pārņemt izdevās viesiem (23:20). Ceturkšņa gaitā liepājnieki nekādi nespēja atvērties uzbrukumā, bet “VEF Rīga” lēnām audzēja savu pārsvaru, panākot arī 11 punktu handikapu (36:25), bet, noslēdzoties pirmajam puslaikam, tablo vēstīja 38:29 par labu VEF basketbolistiem.

Trešās ceturtdaļas gaitā liepājnieki pietuvojās līdz diviem punktiem (41:43). Ārējās līnijas spēlētājiem VEF rindās spēle nevedās, bet izteikts pārsvars viesiem bija zem groziem, kas arī ļāva nezaudēt vadību. Desmitminūtes beigu daļā laukumā uguņoja Kaldvels, un tieši pēc viņa diviem precīziem soda metieniem mājinieki panāca izlīdzinājumu (55:55). Izskaņā gan rīdzinieki vadību atguva (59:57), tomēr “lauvu” rādītā spēle solīja ļoti saspringtu ceturto ceturtdaļu.

Izšķirošo desmitminūti liepājnieki iesāka ļoti neveiksmīgi, tikmēr VEFs iekrāja 11 punktu pārsvaru – 69:58. Ceturtdaļas turpinājumā “lauvas” nopietni pietuvoties nespēja, jo īstajos brīžos precīzus metienus realizēja VEF līderi – galarezultātā rīdziniekiem uzvara ar rezultātu 82:74 un vieta finālā.

“Liepājas Lauvas” – “VEF Rīga” 74:82 (20:19, 9:19, 28:21, 17:23)

Lauvas: Kaldvels 28, Mičels 16, Mejeris 14, Kosuškins 6, Meiers 6, Aleksejevs 2, Kravčenko 2, Ate, Ozols, Lejasmeiers

VEF: Keins 19, Parahouskis 18, Janičenoks 13, Valters 10, Bērziņš 9, Bakičs 6, Bertāns 5, Šeļakovs 2, Mediss, Gulbis, Neļubovs