Svētdiena, 28. aprīlis Terēze, Gundega

“Lauvas” pirmajā izslēgšanas spēlē uzvar “Ventspili” (video)

19.04.2012 18:52

Šovakar, 19. aprīlī, pirmo Latvijas Basketbola līgas 1. divīzijas pusfināla spēli izbraukumā aizvadīja “Liepājas lauvas” basketbolisti, kas ar 74:73 uzvarēja BK “Ventspils” vienību.

Jau pēc ceturtdaļfināla sērijas ”Liepājas lauvu” komandas galvenais treneris Agris Galvanovskis sarunā ar portālu Sportacentrs.com teica, ka pusfināla neapšaubāma favorīte ir ”Ventspils” komanda, taču vienlaicīgi pauda, ka liepājnieki katrā spēlē cīnīsies par uzvaru un lūkos ”iekost” pretiniekiem. Šodien Ventspilī Galvanovska vadītā komanda no darbiem pārgāja pie darbiem.

Pirmās desmit spēles minūtes aizritēja ar nelielu mājinieku pārsvaru, taču arī liepājnieki turējās godam. Pēc pirmās ceturtdaļas ”Ventspilij” plus četri – 19:15. Arī līdz lielajam pārtraukuma tālāk par plus septiņi mājiniekiem tikt neizdevās un otrais puslaiks solīja interesantu cīņu. Pēc pirmajām 20 spēles minūtē laukuma saimniekiem tikai plus divi – 35:33.

Otro puslaiku ”Ventspils” sāka ar varenu izrāvienu. Džamars Jangs, Mamadi Dianē, Tods Abernetijs un Mārtiņš Meijers kopīgiem spēkiem panāca +13 un likās, ka viss jau padarīts. Pirms pēdējām desmit spēles minūtēm mājiniekiem 12 punktu handikaps (58:46), taču pēdējais vārds šajā mačā piederēja viesiem no Liepājas. Viesi pakāpeniski tuvojās un 14 sekundes līdz mača pamatlaika beigām Mārtiņš Kravčenko viesiem panāca mīnus divi (71:73). Sekoja vairākas kļūdas ”Ventspils” izpildījumā un liepājnieku uzbrukuma līderis Džošua Mejo četras sekundes līdz spēles beigām tikai otro reizi šajā mačā vadībā izvirzīja viesus – 74:73. Ventspilnieku rīcībā vēl četras sekundes, kuru laikā kaut ko mainīt vairs nebija lemts…

Uzvarētāju rindās rezultatīvākais bija mača galvenais varonis Mejo, kuram 26 punkti. ”Ventspils” rindās rezultatīvākais ar 15 Džamars Jangs.

Otrais sērijas mačs jau svētdien (22. aprīlis) Liepājā.