“Lauvas” spraigā cīņā zaudē “Ventspils” basketbolistiem

09.02.2011 21:42

Latvijas Basketbola līgas (LBL) pirmās divīzijas līdervienību spēlē trešdien “Liepājas Lauvas” savā laukumā spraigā cīņā ar 76:77 (20:22, 20:20, 16:14, 20:21) zaudēja “Ventspils” basketbolistiem.

Uzvarētājiem rezultatīvākais ar 21 punktu bija Jānis Strēlnieks, bet 13 punktus guva Rašads Andersons.

Savukārt “Liepājas Lauvas” komandas labā 17 punktus guva Mārtiņš Kravčenko, bet 13 punktus guva Pīrss Kaldvels.

Kurzemes komandu derbijā jau no spēles sākumu ritēja sīva cīņa un neviena komanda nevēlējās piekāpties. Pirmajās minūtēs vadībā izvirzījās “Ventspils” komanda, bet rezultāta pārsvaru nekavējoties “Liepājas Lauvas” samazināja, un pirmā ceturtdaļa spraigā cīņā noslēdzās ar rezultātu 22:20 ventspilnieku labā.

Otro ceturtdaļu “Ventspils” komanda sāka ar astoņu punktu izrāvienu, tomēr mājinieki ceturtdaļas laikā šo rezultāta starpību samazināja, un pēc pirmā puslaika viesi bija vadībā ar divu punktu pārsvaru – 42:40.

Trešajā ceturtdaļa turpinājās sīva cīņa, taču rezultativitāte bija kritusies. “Liepājas Lauvas” nedaudz sekmīgāk nospēlēja ceturtdaļas beigas un izlīdzināja rezultātu, panākot 56:56. Izšķirošajās desmit minūtēs aktīvāk sāka spēlēt mājinieki, kuri trīs minūtes līdz spēles beigām iekrāja septiņu punktu pārsvaru, taču ventspilnieki šo pārsvaru ātri atspēlēja un pat izvirzījās vadībā ar piecu punktu pārsvaru. Lai arī spēlēt atlika tikai trīs sekundes, “Liepājas Lauvas” spēlētājs Kaldvels iemeta trīspunktu metienu un samazināja rezultāta starpību līdz vienam punktam, taču mājiniekiem pietrūka laika, lai mēģinātu atspēlēties un nācās piedzīvot zaudējumu ar 76:77.

Šī “Ventspils” komandai bija pirmā spēlē pagaidu galvenā trenera Gunta Endzeļa vadībā. Kā ziņots, aizvadītajā sestdienā “Ventspils” no galvenā trenera amata atlaida lietuviešu speciālistu Alģirdu Brazi,

Abām komandām šī bija trešā savstarpējā spēle šosezon – novembrī Liepājā viesi uzvarēja ar 89:86, bet janvārī “Ventspils” basketbolisti bija pārāki savā laukumā ar 77:59.

Tikmēr “Liepājas Lauvu” vienība pēc sekmīgā sezonas sākuma septiņās šī gada LBL spēlēs tikusi tikai pie trijām uzvarām.

LBL pirmās divīzijas kopvērtējumā pašlaik “Ventspils” ar 14 uzvarām 16 spēlēs atrodas pirmajā vietā, bet “Liepājas Lauvas” ar 13 uzvarām 20 spēlēs joprojām ieņem otro vietu.

LBL regulārajā čempionātā tiks aizvadīti četri apļi, katrai komandai izspēlējot pa 28 spēlēm. Pēc tam sešas labākās vienības izslēgšanas turnīrā turpinās cīnīties par medaļām.