LBL bronzas sērijas ievadā “Ogre” apspēlē “Liepāju”

“Pafbet” LBL bronzas sērijas ievadā “Ogre” ar 90:87 apspēlēja “Liepāju”, kas mača pēdējās minūtēs uz brīdi ieguva četru punktu pārsvaru, bet tomēr to nenosargāja. “Ogres” sastāvā ar spēcīgu statistiku izcēlās Kristaps Dārgais, kurš savāca “triple-double” – 20 punkti, 11 atlēkušās bumbas un desmit rezultatīvas piespēles.

09.05.2021 19:12

“Ogre” šajā mačā bija izteiktas favorītes sastāvā gan pēc regulārajā sezonā iekrātās bilances, gan pēc snieguma pusfinālā, kad tā piekāpās “Ventspilij” vairākās sīvās spēlēs, kamēr “Liepāja” nespēja apšaubīt “VEF Rīga” pārākumu. Cīņā par bronzu “Liepāja” gan veica nopietnu pieteikumu jau pirmajā spēlē, pat ja tā izbraukumā beidzās ar zaudējumu.

“Liepāja” pēc Dāvja Geka precīzā tālmetiena trīs minūtes pirms beigām ieguva vadību 83:79, kas tobrīd noslēdza 9:0 izrāvienu. Turpinājumā groza guvumi no spēles bija retums, abām komandām aizvadot nervozu galotni, kurā soda metienu precizitāte spēlēja svarīgu lomu.

Renārs Magone “Ogrei” izšķirošajās minūtēs guva sešus punktus pēc kārtas, pusminūti pirms beigām panākot savai komandai 86:84 vadību. “Liepājai” tobrīd vajadzēja izmest autu, taču piezīme tika fiksēta Dāvim Gekam. “Ogre” to izmantoja tikai daļēji, Andrē Vokeram trāpot tikai vienu sodiņu, un “Liepājai” Renārs Birkāns 24 sekundes pirms beigām pievilka atkal līdz minimumam.

“Ogrei” izdevās atjaunot trīs punktu pārsvaru un gandrīz arī pārtvert bumbu, taču “Liepājai” pēdējās sekundēs izdevās aizbēgt no pretiniekiem, izvairīties no apzināta soda uzsišanas, un Roberts Krastiņš tika pie brīva, taču arī ļoti tāla tālmetiena. Tas nebija precīzs, un “Ogre” uzvarēja ar 90:87.

“Liepāja” maču aizvadīja optimālajā sastāvā, ierindā atgriežoties arī Zigmāram Raimo (deviņi punkti 20 minūtēs) un Birkānam (astoņi punkti 30 minūtēs), kamēr “Ogrei” sastāvā atkal bija Rihards Zēbergs, kuram iepriekš bija potītes savainojums. “Ogrei” sastāva problēmas gan radās jau spēles sākumā, jo Jānis Antrops cieta galvas sasitumu un pēc nospēlētām piecām minūtēm vairs laukumā neatgriezās.

Lai arī mača galotnē “Ogrei” svarīgākos punktus sameta Magone, komandas līderis ar 21 punktu bija Vokers. Kristaps Dārgais nospēlēja 33 minūtes un parūpējās par iespaidīgu sniegumu, savācot “triple-double”, kas ir pirmais Latvijas līgā šosezon vispār. Dārgais turklāt tikai nesen atgriezās no savainojuma, bet tāpat trāpīja deviņus no 13 metieniem, savāca 20 punktus, tika pie 11 atlēkušajām bumbām un veica desmit rezultatīvas piespēles, turklāt viņam netika fiksēta neviena kļūda un neviena piezīme. Tas viss noveda pie lieliskā efektivitātes rādītāja +36.

“Liepājas” sastāvā 22 punktus guva Guntis Sīpoliņš, kamēr Krastiņš iemeta 20 punktus. “Liepāja” mača lielāko daļu atradās iedzinējos, otrajā un trešajā ceturtdaļā esot arī 11 punktu attālumā no pretiniekiem, taču tālāk atrauties “Ogrei” neļāva un gandrīz izrāva uzvaru.