Piektdiena, 3. maijs Uvis, Gints

LBL ceturtdaļfināls: “Liepāja” pirmo reizi divu sezonu laikā pieveic LU

Latvijas Basketbola līgas ceturtdaļfinālu ar uzvaru sākuši “Liepājas” basketbolisti, kas savā laukumā pieveica LU komandu, izcīnot pirmo panākumu pret studentiem pēdējo divu sezonu laikā.

06.04.2023 21:08

Maču teicami sāka mājieni, pirmos četrus uzbrukumus noslēdzot ar tālmetieniem (divi Kristapam Migliniekam), turklāt savu grozu nosargājot neieņemtu.

LU pirmos punktus ar diviem soda metieniem guva pieredzējušais Lauris Blaus, bet pakaļdzīšanos tas vēl neievadīja. Drīz vien Miglinieks trāpīja arī savu trešo tālmetienu, bet ceturtdaļas vidū ”Liepāja” bija vadībā 21:4.

Nākamie seši punkti bija rīdzinieku rēķinā, Artūrs Visockis-Rubenis pieprasīja minūtes pārtraukumu, ka LU izrāvienu tiešām noslāpēja. Tiesa, vairs arī neuguņoja arī ”Liepājas” uzbrukums, tomēr ceturtdaļas pēdējās sekundēs veiksme bija tieši mājinieku pusē.

Sarežģītu tālmetienu pāri sāncenša rokām izpildīja Frederiks Meinarts, bumba atsitās pret vairogu un krita grozā – 27:12.

Pēc haotiskā otrās ceturtdaļas sākumā, kurās mājinieki bija tuvu tam, lai pārsvars pārsniegtu 20 punktus, tās vidū par savu uzbrukumu atgādināja arī LU, sametot septiņus punktus pēc kārtas. Izrāvienu bija iespējams turpināt arī pēc liepājnieku minūtes pārtraukuma, taču uz mājinieku kļūdu studenti atbildēja ar savu.

LU tomēr izdevās pietuvoties vēl vairāk, bet ”Liepājai” īstajā brīdī sākās īss Šiliņa šovs – centrs divas reizes bija precīzs no groza apakšas, pēc tam pārķēra bumbu un pats ar 2+1 noslēdza ātro uzbrukumu, kam sekoja vēl viens trīs punktu gājiens.

Viesi šajā laikā bija palikuši tukšā, un tablo rādīja 45:26 laukuma saimnieku labā.

Līdz puslaika beigām ”Liepāja” savu pārsvaru vēl vairāk palielināja, bet pēdējos punktus tajā guva tieši Šiliņš – 53:32.

Pēc pauzes mājinieki bremzēt negrasījās, turklāt savus plusus ne vien nosargāja, bet arī palielināja, arvien drošāk stūrējot pirmās uzvaras virzienā. Pretenzijas pret to bija Reinim Avotiņam, kurša sameta septiņus punktus pēc kārtas, savas komandas deficītu samazinot līdz 20 (70:50).

Lai cerētu uz izglābšanos šajā mačā, studentiem glābšanās darbi bija jāsāk pēc iespējas agrāk, kas tomēr neizdevās.

Mača izskaņa tika pavadīta atraisītā gaisotnē, kas laukuma saimnieku panākumu nekā neapdraudēja. Galu galā ”Liepāja” pat tika pie lielākajiem plusiem un svinēja uzvaru 93:65.

Sērija līdz trim uzvarām turpināsies 10. aprīlī Rīgā.

Liepāja – LU 93:65 (27:12, 26:20, 21:18)

Liepāja: K. Miglinieks 18, Vanags 17 (6ab), Šiliņš 16 (9ab), Birkāns 14 (10rp), Žunda 6, Meinarts 5, Freimanis 3, Visockis-Rubenis 2, Kiseļovs 2
LU: Vīksne 15 (7ab), Avotiņš 11, Skuja 10, Vitoļskis 7 (6ab, 5rp), Blaus 7 (6ab), Kampuss 6, P. Miglinieks 5 , Lucis 4