“Liepāja” dramatiskā pēdējā spēles minūtē nosargā uzvaru pār Tallinas “Kalev”/”Audentes”

“Pafbet” Latvijas-Igaunijas basketbola līgas spēlē Tallinā savu iekrāto pārsvaru spēles pēdējās desmit minūtēs izdāļāja “Liepājas” basketbolisti, kuriem dramatiskā pēdējā spēles minūtē izdevās nosargāt uzvaru ar 83:81 pār Tallinas “Kalev/Audentes”.

13.01.2023 21:13

Sākumsastāvi:

Audentes: Šmalcs, Veidemans, Malms, Kajupanks, Gaidiļausks.
Liepāja: Vītols, Geks, Vanags, Freimanis, Šiliņš.

“Liepājas” basketbolisti šovakar devās laukumā pirmajā no divām spēlēm, ko kurzemnieki divu dienu ciklā aizvadīt Igaunijas galvaspilsētā. Lai saglabātu objektīvas cerības uz aizsniegšanos līdz Latvijas-Igaunijas līgas izslēgšanas spēlēm, Artūra Visocka-Rubeņa trenētajai komandai bija kritiski svarīgi gūt panākumu pār “Kalev/Audentes” vienību.

Abu divu komandu punktu skaits spēles pirmajā puslaikā auga līdzvērtīgi. Pēc nospēlētām desmit minūtēm ar Arnolda Helmaņa un Renāra Birkāna perioda beigās gūtajiem punktiem liepājnieki bija nelielā vadībā ar 23:21. Savukārt otrajā ceturksnī ilgu laiku viesi pavadīja iedzinēju pozīcijās, bet Kārļa Šiliņa trāpītie sodiņi ļāva uz ģērbtuvēm “Liepājai” doties ar minimālu pārsvaru – 42:41.

Trešajā periodā no līdzsvara rezultātu izkustināja Dāvja Geka trejacis, kam ar septiņiem punktiem sekoja Šiliņa ofensīva. Ar rezultatīvu uzbrukumu trešo ceturtdaļu noslēdzot Ojāram Bērziņam, kurzemnieki bija priekšā ar +16 (71:55).

Mazsalacas puikas Bērziņa trejacis panāca “Liepājai” pēdējās ceturtdaļas sākumā +19, tomēr sajūta par spēles atrisinājumu nāca par agru. Pieredzējušiem igauņiem bagātā “Kalev/Audentes” veica pamatīgu pakaļdzīšanos. Raina Veidemana tālmetiens minūti pirms pamatlaika beigām samazināja atstatumu līdz tikai viena precīza metiena tiesai.

Pusminūti līdz spēles beigām veterāns Kristjans Kangurs no soda metiena līnijas varēja panākt līdzsvaru, bet viņa otrais brīvmetiens aizkrita garām mērķim. Līdzīgi arī Birkāns trāpija tikai vienu no diviem, dodot igauņiem iespēju izraut uzvaru ar trejaci. Liepājniekiem laimīgā kārtā Veidemana tālmetiens grozā nekrita, ļaujot vēju pilsētas komandai gūt dramatisku uzvaru ar 83:81.

Liepājnieku rindās pa 18 punktiem guva Dāvis Geks un Kārlis Šiliņš, kamēr svaigākajam komandas pastiprinājumam Robertam Freimanim nedaudz pietrūka līdz divciparu skaitļiem divās statistikas kategorijās, paliekot ar astoņiem punktiem un deviņām izcīnītām bumbām.

“Kalev/Audentes” rindās galvenais atspēlēšanās vaininieks Rains Veidemans sakrāja 21 punktu, tomēr viņam par sakrāto statistiku pēc netrāpītā uzvaras metiena priecīgs prāts, visticamāk, nav.

“Kalev/Audentes” – “Liepāja” 81:83 (21:23, 20:19, 14:29, 26:12)

Audentes: Veidemans 21, Andre 13, Gadiļausks 9, Kangurs 9, Šmalcs 8, Malms 7, Jurtsenko 6, Kaupanks 4, Paiste 4, Vons.
Liepāja: Geks 18, Šiliņš 18, Vanags 10, Freimanis 8 (9 atl.b.), Helmanis 7, Birkāns 6, Vītols 6, Bērziņš 5, Šulcs 3, Žunda 2, Meinarts.