Liepāja gavilē – pirmā bronza konkurencē ar Lietuvas klubiem

01.03.2020 21:09

“Liepāja/LSSS” basketbolistes (7-11) svētdien, 1. martā, atspēlēja 14 punktu starpību un uzvarēja Viļņas “Kibirkštis MRU” (11-5) ar 71:61. Liepājnieces pirmo sezonu spēlēja Latvijas, Igaunijas un Lietuvas līgas pirmajā divīzijā, “Četru finālā” debitējot ar bronzas medaļu.

Kaspara Mājenieka un Nika Lagzdiņa komandas lielākais izaicinājums – cīņa pret divmetrīgo Viļņas spēlētāju Daugili Šarauskaiti. Pirmajā ceturtdaļā viņa radīja nemitīgu spiedienu Liepājas soda laukumā. Seši punkti, piecas atlēkušās bumbas, izprovocētas piezīmes un bloķēti metieni aizsardzībā – ”Kibirkštis” tornis sagādāja problēmas. Kaitējums nebija maksimāls – Šarauskaite puslaikā iemeta tikai 2 no 7 brīvmetieniem. Neraugoties uz to, viņa palīdzēja Lietuvas galvaspilsētas komandai otrās ceturtdaļas sākumā panākt 14 punktu pārsvaru – 9:23.

Turpinājumā liepājniecēm izdevās labāk trāpīt savus metienus – līdz pārtraukumam punktus guva septiņas spēlētājas. Vēju pilsētas meitenēm izdevās samazināt starpību uz pusi – 27:34. ”Kibirkštis” piederēja pārsvars cīņā par atlēkušajām bumbām (16-21, uzbrukumā 4-9), soda laukumā (18-10) un otrās iespējas punktos (6-0). Līdzsvars valdīja trīspunktu metienos (abām komandām 2/7) un ātrajos izrāvienos (4-4). Jāatzīmē, ka Viļņas komandā punktus guva visas deviņas spēlētājas.

Cīņa atsākās ar Liepājas presingu – kurzemnieces izdarīja spiedienu uz pretinieču bumbas turētājām. Viļņas spēlētājas pieļāva vairākas kļūdas, kamēr liepājnieces izrāvās ātrajos uzbrukumos. Katrīna Trankale, Rūta Veidere un Ilze Gotfrīda tika līdz groza apakšai, turklāt pirmās divas pievienoja vēl pa trīs punktiem katra – 39:38! Kapteine Trankale jau pirmajā puslaikā iemeta četrus brīvmetienus, bet trešajā ceturtdaļā nevainojamo sēriju turpināja. Visu laiku uzbrukt nevarēja – Daļa Donskihite un Veidere pirms pārtraukuma saņēma pa trīs piezīmēm, bet pusstundu pabeidza ar četriem pārkāpumiem – 43:43.

Izšķirošās desmitminūtes sākumā liepājniecēm izdevās izprovocēt divus pārkāpumus – 46:43. Trīsdesmit ceturtajā minūtē Elvija Veršele panāca piecu punktu pārsvaru, taču Šarauskaite pēc ilgas klusēšanas atbildēja – 48:45. Nākamajā uzbrukumā Ketija Vihmane realizēja otro tālmetienu – 51:45. ”Kibirkštis” uzbrukumā aktīvāka kļuva Gabriele Šuļske, taču Megana Rozenboma, Kristīna Petermane un Veidere neļāva tuvoties – 59:53. Šarauskaite īsā laikā saņēma trīs piezīmes, atstājot laukumu 106 sekundes pirms pamatlaika beigām. Veidere realizēja vienu no diviem brīvmetieniem – 60:53. Viļņas klubs atbildēja ar diviem punktiem, taču Trankale minūti pirms finālsvilpes trāpīja tālmetienu ar atsitienu pret vairogu – 63:55! Pretinieces izskaņā netika tuvāk par sešiem punktiem.