Otrdiena, 30. aprīlis Liāna, Lilija, Alta

“Liepāja”/LSSS basketbolistes Baltijas līgā zaudē Klaipēdas vienībai

Baltijas sieviešu basketbola līgā SBK “Liepāja/LSSS” savā laukumā ar 64:74 (19:24, 19:12, 12:17, 14:21) zaudēja Klaipēdas komandai “Neptūnas-Amberton”. Vēl nepilnas trīs minūtes līdz pamatlaika beigām mūsējās atradās vadībā ar trīs punktu pārsvaru, bet atlikušajā laikā pretinieces veica 13:0 izrāvienu un sarūpēja mūsējām otro zaudējumu sezonā.

25.10.2023 21:58

SBK “Liepāja/LSSS” starta piecinieks: Šmite, Lipe, Koreņika, Brikmane, Kaupmane.

Dienu pirms spēles kļuva zināms, ka “TTT Rīga” aizsardze Estere Petrus no galvaspilsētas kluba pārceļas uz Liepāju.

17 gadus vecā Petrus pērn aizvadīja pirmo sezonu “TTT Rīga” rindās. Aizsardze devās laukumā Baltijas sieviešu basketbola līgas 13 spēlēs, vidēji 17:24 minūtēs gūstot 5,7 punktus, izcīnot 3,0 bumbas zem groziem un izdarot 1,2 rezultatīvas piespēles.

Savukārt “Neptūnas/Amberton” rindās šosezon spēlē bijusī Liepājas centra spēlētāja Rūta Stiprā. Viņas komanda jau aizvadījusi piecas spēles – četras Lietuvas līgā un vienu Baltijas līgā. Pēdējā mačā klaipēdietes savā laukumā apspēlēja BS “Rīga juniores” ar 69:51.

Liepājnieču jaunpienācēja aizvadītajā mačā debitēja ar 11 punktiem, bet Rūta Stiprā uzbrukumā neizcēlās un guva vien divus punktus.

Cīņas sākumā komandas apmainījās ar precīziem tālmetieniem, bet kopumā pirmās minūtes nebija īpaši rezultatīvas. Liepājniecēm nesekmējās ar pretinieču apturēšanu groza tuvumā, un viešņas realizēja savas otrās iespējas.

Pirmās ceturtdaļas vidū lietuvietes veica 9:0 izrāvienu un iekrāto handikapu nosargāja līdz pirmajam pārtraukumam. Turpinājumā grozi kļuva spēlētājām labvēlīgāki, un punkti sāka krāties raitāk.

Otrajā ceturtdaļā mājinieces krietni agresīvāk sāka darboties aizsardzībā, kas dažbrīd pārvērtās nevajadzīgās piezīmēs. Tomēr zonas aizsardzība un tempa kāpinājums atnesa pozitīvas vēsmas, un pēc 10:3 izrāviena viešņu treneru korpuss pieprasīja minūtes pārtraukumu.

Mūsējās neatkāpās no ātra un agresīva basketbola, jo viešņas spēlēja ar ierobežotu rotāciju un laukumā pārsvarā atradās starta piecinieks.

Lielais pārtraukums nāca par labu Klaipēdas komandai, kas izlīdzināja spēles gaitu un rezultātu. Cīņa ritēja punkts punktā, un abu vienību basketbolistes demonstrēja līdzvērtīgas kvalitātes.

Lietu kārtība pamainījās trešās ceturtdaļas otrajā pusē, kad oponentes atrada robus mūsējo aizsardzībā, savukārt liepājnieču uzbrukums uz laiku iestrēga.

Šī neilgā krīze gan tika sekmīgi pārvarēta, un 30. minūtē rezultāts kļuva 50:50.

Mača noslēdzošais posms vēlreiz iezīmēja liepājnieču vājuma brīdi, pēc kura lietuvietes nepilnu triju minūšu laikā panāca līdz šim lielāko pārsvaru mačā – plus deviņi.

Pēc trenera Rūdolfa Rozīša sasauktās apspriedes laukuma saimnieces uzreiz atbildēja ar sešiem precīziem raidījumiem pēc kārtas, un intriga mačā tika atjaunota.

Pretinieces nesekmīgi centās iekarot grozu ar trejačiem, un tad jau sapulci sasauca Klaipēdas vienības treneris Martins Airošis.

120 sekundes pirms finālsvilpes tablo vēstīja neizšķirtu, bet tad dīvainu nesportisko piezīmi nopelnīja Sabīne Lipe.

Pēc precīziem diviem soda metieniem sekoja precīzs viešņu tālmetiens, kā arī mājinieču kļūda uzbrukumā, un uzvarētāja liktenis bija izšķirts.

Viešņu rindās lielisku maču aizvadīja ukrainiete Viktorija Balabana, kura guva 27 punktus. Liepājnieču sastāvā ar 18 punktiem atzīmējās Sabīne Lipe.

Pēc divām uzvarām sekoja divi zaudējumi, bet piekto maču “Liepāja/LSSS” aizvadīs 28. oktobrī viesos ar “RSU”.