“Liepāja”/LSSS basketbolistes piekāpjas “Neptūnas”

Trešdien, 9. novembrī, Sieviešu Baltijas basketbola līgā “Liepāja/LSSS” (2-2) savā laukumā neizdevās pārvarēt Klaipēdas “Neptūnas” (6-0) aizsardzības vaļņus – 55:90.

09.11.2022 20:47

”Neptūnas” aizsardzes diktēja noteikumus no spēles pirmajām minūtēm. Daļa Donskihīte, vēlāk Viktorija Balabana un Agne Černeckīte, daudzas reizes atbruņoja mājinieces un izrāvās ātrajos uzbrukumos. Liepājai bija vājāka metienu precizitāte arī pozicionālajos uzbrukumos, tādēļ rezultāts auga lietuviešu komandas labā.

Klaipēdas līderu trio pirmajā puslaikā pārķēra 10 bumbas, kamēr mājiniecēm trīs no četrām pārķertajām bumbām bija Madaras Šmites rēķinā. ”Neptūnas” jau pirmajā ceturtdaļā panāca divciparu pārsvaru (15:26), bet nākamajās 10 minūtēs pieaudzēja to līdz 18 punktu atzīmei – 25:43. Piecas viešņu spēlētājas līdz pārtraukumam sameta vismaz sešus punktus katra.

Liepājnieces visu trešo ceturtdaļu turējās 17-20 punktu attālumā, taču lūzums nesekoja. Pēdējās 10 minūtēs notika pretējais – ”Neptūnas” atkal sāka ”aplaupīt” mājinieces, tiekot pie viegliem punktiem.

Izrāviena rezultātā Klaipēdas klubs gandrīz dubultoja pārsvaru, īsi pirms spēles beigām panākot plus trīsdesmit astoņi – 52:90.

Liepāja/LSSS – Neptūnas Klaipeda 55:90 (15:26, 10:17, 23:24, 7:23)

Liepāja: Ķīvīte 12 (2p 2/6, 3p 2/5, 1p 2/2; 9ab, 3pb), Muzikante 12 (2p 0/1, 3p 4/12), Kļeščova 9 (4ab, piecas izprovocētas piezīmes), Brikmane 7, Koreņika 6, Kaupmane 4, Šmite 3 (piecas pārķertas bumbas), Urtāne 2, Dreimane, Kreicberga, Kočetkova, Ekšteina. Treneris Rūdolfs Rozītis.
Neptūnas: Donskihīte 18 (2p 5/5, 3p 2/2, 1p 2/2; 3rp, 6pb, 5ip), Tamutīte 14 (2p 5/8, 3p 0/1, 1p 4/4), Ndoli 14 (2p 6/11, 1p 2/4; 9ab), Balabana 13 (2p 4/4, 3p 0/1, 1p 5/5; 10ab, 8rp, 5pb), Sinickaite 11 (3pb), Dacko 10 (6ab, 4rp), Černeckīte 10 (4ab, 5rp, 3pb), Mikelonīte; Mickute. Treneris Martins Airošus.
Tiesneši: Jānis Jaunzemis, Reinis Līnis, Emīls Vizulis.

Kurzemes komanda pirmajā mājas spēlē 5. novembrī saņēma labu atbalstu tribīnēs. Tāds būs nepieciešams arī trešdien, jo ”Neptūnas” uzskatāma par vienu no līgas favorītēm. Martina Airošus trenētā komanda izcīnījusi piecas uzvaras piecās spēlēs.

”Neptūnas” trumpis ir spēcīgā ārējā līnija ar daudzām labām aizsardzēm un bīstamām snaiperēm. Daļa Donskihīte, Viktorija Balabana un Agne Černeckīte trīspunktu metienus līdz šim izpildījušas ar vairāk nekā 40% precizitāti. Jebkurā brīdī var izšaut Uļjana Dacko, Brigita Sinickaite un Saule Mikelonīte.

Pieskaitot Kamerūnas centra spēlētāju Lindu Ndoli un neatlaidīgo Ligitu Tamutīti, Klaipēdas klubā ir astoņas (!) basketbolistes, kuras vidēji met vairāk nekā deviņus punktus spēlē. Naskākā saasinātāja ir spēlētāja ar 42. numuru un šerpu raksturu – Agne Černeckīte.