Svētdiena, 28. aprīlis Terēze, Gundega

“Liepāja”/LSSS basketbolistes viesos zaudē “Neptūnas” komandai

“Betsafe” Baltijas sieviešu basketbola līgā SBK “Liepāja/LSSS” turpināja izbraukuma spēles Klaipēdā. Šoreiz Rūdolfa Rozīša trenētajai vienībai regulārā turnīra spēlē bija jāspēkojas ar “Neptunas-Amberton”. Pēc sekmīgā pirmā nogriežņa nākamajās trīs ceturtdaļās mājinieces kontrolēja spēli un uzvarēja ar 73:57 (18:22, 24:7, 19:14, 12:14).

26.01.2024 19:22

SBK “Liepāja/LSSS” starta piecnieks: Šmite, Grigorjeva, Koreņika, Ķīvīte, Aploka.

Abas vienības 1. ceturtdaļā demonstrēja skatāmu un ātru basketbolu, grozam uzbrūkot ar atzīstamu precizitāti.

Priecēja liepājnieču agresīvā darbošanās zem abiem groziem, lai gan mājinieču garo galu cementēja latviešu pieredzējušais centrs Rūta Stiprā.

Sāncenses sākotnēji kļūdījās maz, bet cīņas galotnē šajā komponentē bija līdzsvars (15:15).

Pirmajā ceturtdaļā Enija Ķīvīte sameta 11 punktus, tai skaitā realizēja trīs no četriem tālmetieniem. Turklāt divi no trejačiem tika realizēti ceturtdaļas pēdējā minūtē, kas mūsējām deva četru punktu pārsvaru.

Ar to kurzemnieču veiksmes stāsts tika izstāstīts, un nākamie punkti grozā iekrita vien pēc nospēlētām piecām minūtēm.

Līdz cīņas otrā nogriežņa vidum lietuvietes veica 10:0 izrāvienu un arī turpinājumā kontrolēja notikumus laukumā.

Lauvenēm sāka krāties kļūdas, neizdevās uzlauzt laukuma saimnieču zonas aizsardzību, kā arī grozā nekrita metieni no labām pozīcijām. Latvietes četras reizes izpildīja metienus no groza apakšas, bet allaž bumba noripoja no groza stīpas.

Arvien redzīgāk tiesneši saskatīja viešņu sodus, un kopumā Klaipēdas basketbolistes izpildīja 31 brīvmetienu, bet liepājnieces meta vien 11 sodiņus, no kuriem mērķi sasniedza tikai četri.

Jau pirmajā puslaikā lietuvietes savu bagāžu papildināja ar 18 punktiem no soda metienu līnijas, bet mūsējās abus brīvmetienus aizmeta garām.

Mājiniecēm produktīvas izvērtās puslaika beigas, kad divu minūšu laikā sakrita 12 punkti, un pēc nospēlētām 20 minūtēm Klaipēdas pārsvars sasniedza 13 acis.

Otrajā puslaikā spēles temps nedaudz kritās un uzbrukumi tika veidoti ilgstošāk. Trešās ceturtdaļas lielāko daļu rezultāts turējās 14 punktu robežās un lielu izrāvienu nebija nevienai no komandām.

Tomēr arī šādā visnotaļ līdzvērtīgā gultnē laukuma saimnieces, galvenokārt ar metieniem no tālākas distances, palielināja savu handikapu līdz 21 punktam, bet pirms izšķirošā nogriežņa lietuviešu pārsvars sasniedza 18 punktus.

Noslēdzošo ceturtdaļu vienības iesāka ar paviršībām, kļūdainiem lēmumiem, un rezultāts uz brīdi iestrēga.

Pirmās pēc Kitijas Muzikantes tālmetiena pamodās liepājnieces, un arī nākamo trejaci iemeta Kitija, bet mājinieces pirmo raidījumu no spēles realizēja pēc teju nospēlētām četrām minūtēm.

Arī nākamie uzbrukumi komandām sekmes neatnesa, tomēr spēlētājas nedaudz atraisījās cīņas izskaņā, bet tas kopējo ainu vairs būtiski neiespaidoja. Rezultatīvākā mūsējo rindās ar 18 punktiem bija Enija Ķīvīte.

Nākamo maču SBK “Liepāja/LSSS” aizvadīs 3. februārī izbraukumā ar “Daugavpils Universitāti”.