“Liepāja/LSSS” izcīna uzvaru pār Kauņas “Aistes LSMU”

Latvijas, Igaunijas un Lietuvas basketbola sestdien, 22. janvārī, notiek trīs no četrām plānotajām spēlēm. “Liepāja/LSSS”, gandrīz visu spēli aizvadot sešu spēlētāju sastāvā, mājās uzvarēja Kauņas “Aistes LSMU” ar 96:76.

Enija Ķīvīte: 18 punkti uzvarā pār Kauņas "Aistes LSMU". (Foto: Ģirts Gertsons)
22.01.2022 16:43

Pirmajā savstarpējā spēlē 2021. gada 20. novembrī kurzemnieces viesos bija pārākas ar 70:68. Šoreiz Liepāja nebija labākajā sastāvā – neskaitot Evu Indriķi un Maiju Gertsoni, pieteikumā nebija Elvija Veršele, Paula Kļeščova, Madara Šmite, Daniela Grigorjeva, Kitija Muzikante un Adelīna Urtāne.

Lai sapulcētu astoņas spēlētājas, vajadzēja pieteikt Karlīnu Kalnu un Megiju Šaķi.

Liepājnieces pirmajā puslaikā paveica lielisku darbu cīņā par atlēkušajām bumbām (24-20, uzbrukumā 13-4). Uzbrukumā izcīnītās iespējas rezultējās otrās iespējas punktos (17-2) un palīdzēja sākumā panākt astoņu punktu pārsvaru – 16:8.

Kauņas basketbolistes spēja atbildēt ar ātrām pārejām uzbrukumā un ļoti augstu metienu precizitāti. Viešņas pirmajā puslaikā realizēja 56% metienu jeb 18 no 32 mēģinājumiem. Liepājnieces nebija tik precīzas, taču teicamā spēles disciplīna – tikai trīs kļūdas – palīdzēja pirmo puslaiku pabeigt savā labā – 48:45.

Liepājas starta piecinieka spēlētājas – Ķīvīte, Vihmane, Aizsila, Koreņika, Pereira – laukumā pavadīja 34-38 minūtes, taču pirmās ”noplīsa” Kauņas basketbolistes. Viešņas otrajā puslaikā zaudēja ātrumu, dodot iespējas liepājniecēm izrauties pretuzbrukumos.

Enija Ķīvīte un Ance Aizsila turpināja precīzi mest no distances, bet visa komanda spēlē pieļāva tikai astoņas kļūdas.

Liepāja/LSSS – Aistes LSMU Kaunas 96:76 (21:19, 27:26, 28:19, 20:12)

Liepāja: Koreņika 20 (2p 8/13, 3p 0/1, 1p 4/4; 17ab, 6rp, eff 35), Pereira 20 (2p 6/9, 3p 1/2, 1p 5/6; 11ab, 4pb, eff 33), Aizsila 19 (2p 2/9, 3p 5/10, 1p 0/1; 5pp), Ķīvīte 18 (2p 3/5, 3p 5/10; +22, eff 16), Vihmane 16 (2p 7/12, 1p 2/5; 5ab, 8ip, eff 13), Brikmane 3, Kalna, Šaķe. Treneris Rūdolfs Rozītis.
Aistes LSMU: Paulauskaite 17 (2p 6/7, 3p 0/1, 1p 5/6; 8ab, eff 20), Slavinskaite 17 (2p 4/9, 3p 2/5, 1p 3/4; 5ab, eff 10), Žukaite 12 (2p 4/7, 3p 1/1, 1p 1/2; 6rp, eff 13), Petrenaite 10 (5pp), Pliatkute 10, Stašeliene 6, Savostaite 4, Garčinskaite, Migle Kisarauskaite, Januškevičiūte, Egle Kisarauskaite. Treneris Lauris Dulinskas.
Tiesneši: Jānis Sudmalis, Valters Čerņevskis, Reinis Līnis.