Trešdiena, 1. maijs Ziedonis

Jaunā gada otrās nedēļas noslēgumā “Pafbet” Latvijas – Igaunijas basketbola līgā ar zaudējumu nācās samierināties “Liepājas” komandai, kas savās mājās ar 78:84 piekāpās Gundara Vētras trenētajai “Tartu Universitātei”. Liepājniekiem 18 punktus guva Emīls Krūmiņš.

14.01.2024 19:01

liepajniekiem.lv/sportacentrs.com

“Liepājas” basketbolisti 2024. gadu iesāka uz pacēluma viļņa, divreiz ar lielu pārsvaru apspēlējot “Ogres” basketbolistus gan “Užavas” kausa izcīņā, gan apvienotajā Latvijas – Igaunijas līgā.

Šodien ar spēli pret Gundara Vētras trenēto “Tartu Universitāti” liepājnieki varēja izvirzīt nopietnas pretenzijas uz nostiprināšanos apvienotās līgas turnīra tabulas labāko astotniekā.

Pirmās piecas spēles minūtes labākas sanāca kurzemniekiem, kuriem Klāva Dubulta realizētais metiens deva lielāko pārsvaru ar +6 (15:9).

“Tartu Universitātei” ceturkšņa turpinājumā sakrita trejači, bet pie vadības grožiem ceturtdaļas izskaņā liepājniekiem ļāva atgriezties Kristiāna Šulca caurgājiens.

Pēc desmit nospēlētām minūtēm Artūra Visocka-Rubeņa komandai bija maziņš pārsvars ar 23:21.

Otro spēli pēc kārtas kluso tālmetienu uzmeta Reinis Avotiņš, pēc kā tālmetienu precizitāte visai pamatīgi pievīla visu “Liepājas” vienību, kas visa perioda gaitā tā arī neatvērās.

“Tartu Universitāte” atguva vadības grožus un līdz puslaika pārtraukumam panāca sev labvēlīgo 44:33.

No 14 punktu deficīta liepājniekus trešās ceturtdaļas vidū ārā sāka vilkt Kristapa Miglinieka trāpītais tālmetiens, kam sekoja līdzvērtīgas darbības no Emīla Krūmiņa un Reiņa Avotiņa.

Rezultāts 57:63 pirms pēdējām desmit minūtēm deva “Liepājai” visas iespējas vēl pacīnīties par labvēlīgu iznākumu.

Noslēdzošajā periodā Vidzemes Eifelis Viktors Iļjins raidīja grozā trīs punktu metienu, kas nostādīja mājiniekus piecu aču atstatumā. Smiltis “Liepājas” zobratos iebira pēc Kristapa Ķilpa liekajām piezīmēm un pieļautajām kļūdām.

“Tartu” vienības rindās uzbrukuma spēli savās rokās ņēma Rinalds Mālmanis, īsā laikā gūstot piecus punktus. “Liepāja” atdzībojās ar Miglinieka un Avotiņa sekmēm tālās distances metienos.

Pēdējās divās minūtes liepājnieki bija piecu punktu atstatumā, tomēr Mālmaņa un decembra MVP Marta Rozentāla trejači ļāva “Tartu Universitātei” doties pretī panākumam.

Spēles beigu signāls skanēja pie rezultāta 78:84, kas lika kurzemniekiem atgriezties turnīra tabulas devītajā vietā.

18 punktus guvušajam Emīlam Krūmiņam mājinieku rindās tuvākais sekotājs ar 12 gūtiem punktiem bija Klāvs Dubults. 11 punktus sakrāja Reinis Avotiņš.

Uzvarētāju rindās Marts Rozentāls izcēlās ar 30 punktiem, bet Rinalds Mālmanis guva 15 punktus un izcīnīja astoņas atlēkušās bumbas zem groziem.

“Liepāja” – “Tartu Ülikool” 78:84 (23:21, 10:23, 24:19, 21:21)

Liepāja: Krūmiņš 18, Dubults 12, Avotiņš 11, Miglinieks 9, Ķilps 8, Iļjins 6, Šulcs 5, Vitoļskis 4, Freimanis 3, Bērziņš 2.

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par sagatavoto saturu atbild portāls liepajniekiem.lv.