Pirmdiena, 6. maijs Didzis, Gaidis

“Liepāja” otro reizi piecu dienu laikā pārmāca slābano “Ogri”

Latvijas un Igaunijas apvienotajā basketbola līgā “Liepāja” savā laukumā ar 75:61 pārspēja “Ogres” komandu, pretiniekus pārliecinoši apspēlējot otro reizi pēdējo piecu dienu laikā. Ogrēnieši gan saglabāja statistisko pārsvaru savstarpējās spēlēs.

10.01.2024 21:24

Cīņas ievadā ogrēnieši izskatījās apņēmības pilni reabilitēties par Latvijas kausa izcīņas ceturtdaļfināla pirmajā spēlē piedzīvoto sakāvi (74:96), pirmajā minūtē groza apakšā sekmīgi ieraujoties Matam Jucikam un divus pustālos metienus trāpot kapteinim Kristapam Dārgajam – 6:0.

Liepājnieki gan drīz vien atguvās, neilgā laika posmā septiņus punktus iemetot Kristapam Ķilpam un mājiniekiem ne vien atspēlējoties, bet pārņemot vadību (19:16), ko gan pirmās ceturtdaļas pēdējās sekundēs dzēsa Kristapa Medisa tālmetiens.

Otrās ceturtdaļas trešajā minūtē 19 gadīgais Markuss Lastiņš ar trejaci, kā izrādījās, pēdējo reizi šovakar priekšgalā (24:23) izvirzīja “Ogri”.

Viesu uzbrukums tika iegrožots puslaika pēdējās četrās ar pusi minūtēs, ogrēniešiem to laikā iemetot vien trīs punktus un pārtraukumā dodoties iedzinējos ar 29:40.

Lai arī pirmos divus punktus pēc atelpas guva “Ogre”, tomēr spēcīgāks otrā cēliena sākums padevās kurzemniekiem, Kristapam Migliniekam ar trejaci un Emīlam Krūmiņam ar 2+1 gājienu panākot 45:31.

Pēdējie vērā ņemamie “Ogres” centieni atspēlēties bija vērojami noslēdzošās desmitminūtes pirmajā daļā, kad viesiem pamazām izdevās pietuvoties līdz astoņu punktu atstatumam (55:63).

Nākamajās četrās minūtēs Krūmiņš ar biedriem izdzēsa sezonas pirmajā savstarpējā spēlē ar 86:62 uzvarējušās “Ogres” izredzes.

“Liepājas” vadošais spēlētājs Krūmiņš spēlēto 25 ar pusi minūšu laikā guva 20 punktus, trāpot deviņus no 12 metieniem no spēles un vienīgo soda metienu, kā arī sakrāja pa piecām atlēkušajām bumbām un piezīmēm.

“Ogres” vienībā lietuvietim Jucikam nepilnu 29 minūšu laikā 15 punkti (6/13 – 2p., 3/6 – s.m.), kā arī pa septiņām atlēkušajām bumbām un izprovocētām piezīmēm.

Svētdien liepājnieki uzņems Gundara Vētras trenēto un Rinalda Mālmaņa pārstāvēto “Tartu Universitāti”, bet nākamajā svētdienā turpat savā laukumā vēlreiz eksaminēs “Ogri”, kurai pirms tam mājas spēles pret līdervienību Tallinas “Kalev”/”Cramo” (sestdien) un “Latvijas Universitāti” (trešdien).

“Liepāja” – “Ogre” 75:61 (19:19, 21:10, 21:17, 14:15)

Liepāja: E. Krūmiņš 20 (5 atl.b., 5 piez.), Ķilps 11 (7 kļ., 6 izprov.piez.), K. Miglinieks 10 (4 atl.b.), Dubults 8 (8 atl.b., 4 piez.), Iļjins 6 (5 atl.b.), O. Bērziņš 6 (4 atl.b.), Rob. Freimanis 5 (6 atl.b.), Vitoļskis 5 (4 rez.p.), R. Avotiņš 2 (4 atl.b.), Šulcs 2, Bajārs.
Ogre: M. Juciks 15 (7 atl.b., 7 izprov.piez.), Kampuss 10, Dārgais 8 (10 atl.b., 4 izprov.piez.), Mediss 8, Apsītis 8, Korums 5 (7 atl.b.), N. Džonsons 4, Lastiņš 3.