Piektdiena, 3. maijs Uvis, Gints

“Liepāja” otro reizi sezonā pārspēj VEF

Neizšķirtu “Pafbet” Latvijas Basketbola līgas pusfinālsērijā panākusi “Liepāja”, kas savā laukumā ar rezultātu 76:71 pārspēja čempionvienību “VEF Rīga” un sērijā līdz trim uzvarām panāca 1-1.

23.04.2023 19:14

“Liepājai” ar 19 punktiem un septiņām atlēkušajām bumbām izcēlās Kristaps Miglinieks, Ričardam Vanagam 15 punkti, bet Kārlim Šiliņam 10 punkti, deviņas atlēkušās bumbas un četri bloķēti metieni.

VEF rindās rezultatīvākais bija Anrijs Miška (18p, 8ab), kuram sekoja Kristers Zoriks (16p, 3p. 2/9), bet Nasiram Bruksam 11 punkti un 13 atlēkušās bumbas. Elaidžam Klerensam 21 minūtē neviena punkta (2p. 0/6, 3p. 0/1).

“Liepāja” vadībā bija no 11. līdz pat 38. minūtei, lielākajam pārsvaram sasniedzot 11 punktus un kurzemniekiem vairākkārt atbildot uz rīdzinieku nelielajiem izrāvieniem.

VEF lielākais pārsvars bija +4 pirmajā ceturksnī.

Nepilnas četras minūtes līdz beigām VEF centrs Nasirs Brukss izlīdzinājuma groza vietā tika nobloķēts un aizsardzībā nopelnīja piekto piezīmi (61:65).

VEF ar Arta Ates tālmetienu un Kristera Zorika pieciem punktiem gan pārņēma vadību un pie 69:68 pat tika pie uzbrukuma, taču “Liepāja” nesalūza arī tagad – aizsardzība, Kristapa Miglinieka tālmetiens, Kārļa Šiliņa vēl viens bloķēts metiens un grozs pāri Glenam Kouzijam, pusminūti līdz beigām panākot jau plus pieci (74:69).

VEF izprovocēja 27 soda metienus, taču ļoti vāji meta no spēles – tālmetieni 7/27 (25,9%), no spēles 22/69 (31,9%).

Mājinieku sastāvā atgriezās Ojārs Bērziņš, bet VEF joprojām spēlēja bez pieredzējušā Māra Gulbja.

“Liepāja” mājās VEF uzveica arī Latvijas-Igaunijas līgas sezonas pirmajā mačā – 98:93.

Liepāja – VEF Rīga 76:71 (14:14, 28:19, 14:18, 20:20)

Liepāja: Miglinieks 19 (7ab, 3p. 4/7), Vanags 15, Birkāns 10 (6rp), Šiliņš 10 (9ab, 4bm), Žunda 8, Vītols 6, Bērziņš 4, Helmanis 4, Bajārs.
VEF: Miška 18 (8ab), Zoriks 16 (3p. 2/9), Kouzijs 14 (3p. 4/8), Brukss 11 (13ab), Ate 7, Krūmiņš 2, Pinnis 2, Butirins 1, Klerenss, Putāns.