Liepāja pagarinājumā nespēj iemest un izstājas no Baltijas līgas

03.03.2015 21:41

Baltijas Basketbola līgā otrdien, 3. martā, sākās ceturtdaļfinālu atbildes spēles. “Liepāja/Triobet” savā laukumā pret “Tartu University/Rock” atspēlēja 10 punktu starpību un pamatlaika izskaņā panāca pagarinājumu, taču papildlaikā nespēja gūt nevienu no grozu no spēles. Spēle noslēdzās neizšķirti 71:71, bet divu cīņu summā pārāki ar 120:130 bija Tartu basketbolisti.

BBL nolikuma punkts 3.4 paredz, ka komandas, kuras turnīru sāk no astotdaļfināla – Šauļi, Tartu, Ventspils – pirmo spēli aizvada mājās. Šī iemesla dēļ Liepājas un Tartu pāra pirmā tikšanās notika Igaunijas studentu galvaspilsētā, mājiniekiem gūstot virsroku ar 59:49.

Nolikuma punkts 8.1.2 paredz, ka “play-off” spēles var apkalpot tiesneši un komisāri no piecām valstīm – Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Somijas un Krievijas, turklāt līga var uzaicināt tiesnešus un komisārus arī no citām valstīm. Atšķirībā no regulārās sezonas, kur spēles apkalpo vietējās brigādes, izslēgšanas spēlēs mēdz būt jaukts tiesnešu un komisāru sastāvs. Pirmajai spēlei BBL direktors norīkoja Latvijas, Igaunijas, Lietuvas tiesnešus un lietuviešu komisāru.

Liepājnieki pirmajā puslaikā parādīja komandas spēli, cīnoties par katru bumbu un laukuma centimetru. Tartu spēlētāji negatavojās neko atdot, tāpēc LOC valdīja bezkompromisa cīņa. Astoņiem spēlētājiem gūstot punktus, Liepāja pirmo puslaiku noslēdza ar sešu punktu pārsvaru – 34:28. Summā mīnus četri – 83:87.

Otrais puslaiks sākās ar Mareka Jurevičus benefici. Kurzemnieku līderis iemeta divus tālmetienus pēc kārtas – 40:30, vienlaikus panākot izlīdzinājumu divu spēļu summā. Jurevičus turpināja plosīt Tartu grozu, trešajā ceturtdaļā sametot 11 punktus, savukārt soda laukumā arvien pārliecinošāk spēlēja Lauris Blaus. Pateicoties visas komandas centieniem aizsardzībā, liepājnieki pirms noslēdzošajām desmit minūtēm panāca 56:42 savā labā. Summā plus četri – 105:101.

Pretinieki ceturtās ceturtdaļas sākumā iemeta pāris tālmetienus, neļaujot intrigai atslābt. Nepilnas piecas minūtes pirms pamatlaika beigām Eihfuss atjaunoja Tartu labvēlīgo mīnus deviņi – 63:54. Sekoja vairākas neveiksmīgas uzbrukumu apmaiņas, bet pēdējās divas pamatlaika minūtes pagāja ”uz nažiem”. Talta un Pečukeviča tālmetieni divreiz panāca labvēlīgu rezultātu ciemiņiem. Pirmo Tartu guvumu ar atbildes tālmetienu neitralizēja Jurevičus, otrajā piegājienā līdzsvaru atjaunoja Zeļonis – 70:60. Summā neizšķirts – 119:119.

Pagarinājums sākās pēc Tartu rakstīta scenārija. Liepājnieki piecas minūtes nespēja gūt nevienu punktu no spēles, kamēr viesiem izcēlās Soks un Tome. Jurevičus vienīgajam soda metieniem Pečukevičs un Soks atbildēja ar četriem, minūti pirms pagarinājuma beigām padarot Liepājas stāvokli neapskaužamu – 71:68 (summā 120:127). Kurzemnieku nevarība uzbrukumā turpinājās, tādējādi īsi pirms finālsvilpes Tartu izlīdzināja rezultātu – 71:71. Uvja Helmaņa vīri pagarinājumā tā arī netrāpīja no spēles, divcīņas summā atzīstot igauņu pārākumu ar 120:130.

“Liepāja/Triobet” – “Tartu University/Rock” 71:71.

Zināms, ka finālā spēlēs divu dažādu valstu klubi. Viens finālists tiks noskaidrots četru lietuviešu komandu konkurencē, savukārt otro ceļazīmi uz finālu sadalīs Latvijas, Igaunijas un Somijas klubi. Tartu pusfinālā spēlēs pret Tamperes un Ventspils divkaujas uzvarētājiem.