Svētdiena, 28. aprīlis Terēze, Gundega

Piektdien, 9. februārī, “BioSil” Sieviešu Baltijas basketbola līgā notika viena spēle. “Liepāja/LSSS” spraigā cīņā revanšējās Rīgas Stradiņa Universitātei, pārtraucot septiņu zaudējumu sēriju pret medicīnas studentēm – 68:61.

09.02.2024 20:52

Komandas parādīja labu attieksmi un vēlēšanos uzvarēt. Iespējams, atbildības sajūtas dēļ Liepājas metienu precizitāte pirmajā puslaikā apstājās pie 25 procentu atzīmes.

Neatlaidība aizsardzībā un cīņā zem groziem palīdzēja neatlaist Rīgas studentes tālāk par četriem punktiem – 26:30.

Pēc pārtraukuma liepājnieces parādīja labāku koncentrēšanos uzbrukumu noslēgumos, kā arī izcīnīja vērtīgas bumbas pie pretinieču groza un guva otrās iespējas punktus.

Raivita Koreņika 10 no 12 punktiem sameta otrajā puslaikā, savukārt ārējā līnijā rezultatīvi spēlēja Madara Šmite un Enija Ķīvīte.

Jāatzīmē arī Martas Kaupmanes ”melnais darbs” aizsardzībā.

Ceturtās ceturtdaļas vidū komandas guva punktus gandrīz katrā uzbrukumā. Unas Šteinhardes 22 gūtie punkti palīdzēja RSU saglabāt intrigu līdz galam.

Beigās studentes pievīla metienu precizitāte. Izvēlētā taktika pēdējā minūtē sist sodus attaisnojās daļēji – liepājnieces netrāpīja vairākus brīvmetienus pēc kārtas, taču rīdzinieces pēc 37. minūtes vairāk neguva punktus no spēles.

Rūdolfa Rozīša ērā komandas tikušās deviņas reizes. Pirmā spēle 2021. gada 8. decembrī beidzās ar Liepājas uzvaru izbraukumā (78:70), bet nākamajās septiņās cīņās pārākas bija studentes.

Tagad liepājniecēm izdevies tikt pie panākuma, kas ļauj lūkoties Baltijas līgas ”play-off” virzienā.

Liepāja/LSSS – Rīgas Stradiņa Universitāte 68:61 (10:17, 16:13, 22:16, 20:15)

Liepāja: Šmite 16 (2p 4/10, 3p 2/3, 1p 2/2; 7ab, eff 19), Koreņika 12 (2p 6/10, 7ab, eff 15), Lipe 12 (2p 1/3, 3p 2/5, 1p 4/6; 6ab, eff 13), Ķīvīte 11 (2p 2/3, 3p 1/5, 1p 4/6; 6ab, trīs pārķertas, eff 13), Petrus 7 (6ab), Muzikante 3, Aploka 3, Miščenko 2, Brikmane 2, Kaupmane (5ab, divi bloki); Sudmale. Treneris Rūdolfs Rozītis.
RSU: Šteinharde 22 (2p 4/7, 3p 4/5, 1p 2/2; trīs pārķertas, eff 22), Luīze Šepte 14 (2p 6/10, 1p 2/4; 6ab, trīs pārķertas, četri bloki, eff 16), Cirša 7 (5pp), Bieriņa 6 (5ab), Skudra 5, Miķelsone 4 (9ab), Čumika 3 (6ab), Snipe, Mālmane. Treneris Mārcis Pliens.
Tiesneši: Valters Kristbergs, Reinis Līnis, Emīls Vizulis.