“Liepāja/LSSS” piekāpjas spēcīgajai “Neptūnas”

Gatavojoties jaunajai sezonai, vēl vienu pārbaudes cīņu aizvadījis SBK “Liepāja/LSSS”. Liepājnieces savā laukumā sacentās ar Klaipēdas “Neptūnas”, kas iepriekšējā sezonā Lietuvas čempionātā sasniedza finālu. Viešņas šajā mačā bija ievērojami pārākas, mājiniecēm piekāpjoties ar 58:104 (15:17, 11:30, 23:27, 9:30).

29.09.2022 13:35

SBK “Liepāja/LSSS” starta piecinieks: Kļeščova, Grigorjeva, Šmite, Ķīvīte, Minājeva.

Spēli ar precīzu tālmetienu uzsāka Paula Kļeščova, bet viešņas nākamajā uzbrukumā atbildēja ar četriem gūtiem punktiem.

Līdz ceturtdaļas vidum cīņa ritēja ar vienādām sekmēm, kuru pamatā bija labas sadarbības, bet neprecīzi raidījumi no labām pozīcijām.

Mājinieces sekmīgi darbojās sava groza tuvumā, atbloķējot sāncenses un labi cīnoties aizsardzībā, tomēr kļūdas vienkāršās situācijās liedza veidot rezultatīvus uzbrukumus.

Pirmajās desmit minūtēs mūsējās piecas reizes kļūdījās, uzsākot uzbrukumus no savas laukuma puses vai pieļaujot neprecizitātes driblā.

Lietuviešu ciešā segšana sagādāja mūsējām raizes, un nedienas ar piespēļu kultūru saglabājās arī otrajā ceturtdaļā. Tikmēr viešņas pakāpeniski audzēja pārsvaru un 14. minūtē ieguva astoņu punktu handikapu.

Pēc kārtējās kļūdas, uzsākot uzbrukumu, liepājnieču galvenais treneris Rūdolfs Rozītis pieprasīja minūtes pārtraukumu, un pirmais, ko mājinieces paveica pēc apspriedes, bija vēl viena neprecizitāte, uzsākot uzbrukumu.

Pretinieces nebūt nerādīja ārpuszemes basketbolu, tomēr haoss lauveņu izpildījumā palīdzēja Klaipēdas spēlētājām īsā laika sprīdī sasniegt 15 punktu pārsvaru.

Sākotnējās sadarbības bija pagaisušas, metieni kļuva sasteigti, un punkti mājiniecēm krājās gausi. Divas statistikas ailītes Liepājas basketbolistēm pēc nospēlētā puslaika bija šausminošas – kļūdu attiecība (21:6) un gūtie punkti pēc kļūdām (6:32).

Otrā puslaika sākumā cīņas vaibsti pamainījās – laukuma saimnieces ieslēdza aktīvu presingu un koncentrēšanās katrai spēles epizodei bija krietni kvalitatīvāka. No teju bezcerīgas situācijas mājinieces četru minūšu laikā veica 14:5 izrāvienu un pietuvojās divpadsmit punktu attālumā.

Labam nogrieznim gan sekoja ieniršana dziļā atvarā, un viešņām pietika ar nepilnām trim minūtēm, lai atbildētu ar vēl iespaidīgāku 14:0 izrāvienu. Ar šo epizodi mājinieču degvielas tvertne tika iztērēta, bet laukumā jau pavīdēja atklātākas spēles iezīmes.

Lai gan lietuviešu pārsvars bija izteikts, noslēdzošajā cīņas posmā netrūka aktīvas cīņas un spraigu notikumu. Spēlētājas cīnījās par katru laukuma centimetru, un treneri mudināja uz nopietnu cīņu līdz pat fināla svilpei.

Mājinieces epizodiski atjaunoja aktīvu spēli pa visu laukumu, tomēr kustīgums un ātrums netraucēja Klaipēdas basketbolistes pārvarēt šos ciešos žņaugus. Viešņas droši soļoja pretī pārliecinošai uzvarai.

Visā spēlē liepājnieces sakrāja 38 kļūdas, pēc kurām pretinieces guva 56 punktus. Viešņas pārtvēra 24 piespēles, bet mūsējās atbildēja ar ar septiņiem stīliem.

Par rezultatīvāko spēlētāju “Liepāja/LSSS” rindās ar 13 punktiem un 9 atlēkušajām bumbām kļuva Paula Kļeščova.