Trešdiena, 24. aprīlis Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

Liepāja sāk ļoti enerģiski, taču nespēj apturēt Krievijas supermeiteni

“Liepāja/LSSS” (0-1) piektdien, 5. novembrī, Eiropas Sieviešu basketbola līgas spēlē Rostovā pie Donas zaudēja Siktivkaras ”Nika” (1-0) ar 59:89. Pretinieču līdere Raisa Musina 20 minūtēs guva 12 punktus un izcīnīja 15 bumbas zem groziem.

Ketija Vihmane aizsardzībā pret Raisu Musinu. (Foto: Saša Hoļevs)
05.11.2021 14:39

Aleksandrs Vasins laukumā sūtīja garu starta piecinieku. Siktivkaras saspēli vadīja Marina Goldireva, bet pārējās četras spēlētājas – Varvara Psareva, Raisa Musina, Marija Čerepanova un Valentīna Kožuhara – augumā sasniedza 188 un vairāk centimetrus. Liepājas rindās tik gara ir vienīgi Daniela Grigorjeva.

Liepāja centās spēlēt ātri un nogurdināt pretinieces, kuru darbībās vēl izpaudās trešdien Eiropas kausa spēlē Ankarā uzkrātais nogurums. Raivita Koreņika saņēma bumbu labās situācijās groza apakšā, Paula Kļeščova devās caurgājienos, savukārt kolēģes – Ketija Vihmane, Enija Ķīvīte, Ance Aizsila – precīzi meta no distances.

Siktivkaras pusē bija augumu un pieredzes pārsvars, kā arī viena no divām labākajām Krievijas spēlētājām. Slaidā uzbrucēja Raisa Musina pirmajā ceturtdaļā izmantoja katru spraugu Liepājas aizsardzībā, ar perfektu precizitāti sametot astoņus punktus. Desmitminūtes izskaņā pretiniecēm sešu punktu pārsvars – 17:23.

Līdz astoņpadsmitajai minūtei starpība svārstījās 8-10 punktu robežās. Puslaika beigās par sevi arvien vairāk lika manīt ”Nika” pārākums soda laukumā (10-22). Pretinieces īsā laikā izcīnīja vairākas bumbas pie Liepājas groza un panāca plus četrpadsmit – 31:45. Treneris Vasins pēc brīža saņēma tehnisko piezīmi, taču Ances Aizsilas soda metienam sekoja tikai neprecīzi metieni no distances. Siktivkaras klubs trīs minūšu laikā dubultoja pārsvaru – 32:51.

Pēc pārtraukuma liepājniecēm nekrita metieni no distances, kamēr groza apakšā divcīņas biežāk tika zaudētas. Neveiksmju sēriju perimetrā izdevās pārtraukt tikai 30. minūtes sākumā, kad precīzu tālmetienu realizēja Sanija Brikmane – 41:68. Tuvāk grozam punkti krājās pārāk reti, lai neitralizētu garo pretinieču veikumu.

Trīsdesmit pirmajā minūtē Elvija Veršele guva savainojumu. Liepājas priekšējā līnija kļuva vēl plānāka – kurzemniecēm regulāri nācās cīnīties pret 10 centimetrus garākām pretiniecēm. Teicamu spēli aizvadīja Raivita Koreņika, tiesa, reālu iespēju pacīnīties par uzvaru nebija. Krievijas izlases kandidātes – Čerepanova, Goldireva, Musina – spēlēja 17-23 minūtes bet viņu kolēģes spēja saglabāt 30 punktu pārsvaru.