“Liepāja” spēles izskaņā salūst pret VEF

“Pafbet” Latvijas-Igaunijas līgā piekto zaudējumu pēc kārtas piedzīvoja “Liepājas” basketbolisti, kuri ar rezultātu 77:83 piekāpās valsts čempionei “VEF Rīga”.

Roberts Bērziņš uzklausa Krista Pīternieka norādījumus. (Foto: Ģirts Gertsons)
30.10.2021 15:21

Rīgas VEF sesto panākumu septiņās aizvadītās spēlēs kaldināja Džeilens Railijs, kurš ar deviņiem realizētiem trejačiem atkārtoja līgas rekordu un sakrāja 31 punktu.

“Liepājas” rindās savu sezonas rezultatīvāko spēli aizvadīja Roberts Bērziņš, kurš sakrāja 22 punktus, gūstot par punktu vairāk nekā pagarinājuma spēlē pret valmieriešiem.

Kurzemnieki šajā spēlē sakrāja 11 precīzus trīs punktu metienus, no tālās distances uzbrūkot 33 reizes. VEF izdevās realizēt 14 trejačus, uzbrūkot no tālmetiena līnijas 32 reizes.

Sākumsastāvi:
Liepāja: Birkāns, Bērziņš, Žunda, Kohs, Raimo.
VEF: Zoriks, Railijs, Ate, Miška, Gromovs.

Liepājniekiem padevās labs spēles iesākums, pirmās ceturtdaļas vidū Kārlim Žundam panākot mājiniekiem labvēlīgo 13:7. Vefiņa rindās atbildes triecienu deva Džeilens Railis, raidot grozā pirmos trīs savus izpildītos trejačus.

Pirmā perioda izskaņā, bumbu grozā triecot Robertam Bērziņam un divus punktus gūstot Robertam Krastiņam, kurzemnieku pārsvars atgriezās sešu punktu vērtībā. “Liepājas” treneris Artūrs Visockis-Rubenis uzticējās visiem saviem spēlētājiem, kaut nelielu spēles laiku pirmajā puslaikā dodot arī tālākajiem rezervistiem.

Puslaika pēdējām minūtē savu debiju “Liepājas” rindās piedzīvoja raženais Talsu basketbola audzēknis Henriks Bajārs. 19 gadus vecais spēlētājs realizēja savu pirmo metiena iespēju, no stūra raidot grozā trejaci un dodot kurzemniekiem pārtraukumā pārsvaru ar 42:38.

Otro puslaiku ar četru punktu ofensīvu uzsāka Jāņa Gailīša padotie, bet Vernera Koha trejacis atgrieza vadības grožus liepājnieku rokās.

Rīdzinieki pie vadības tika trešā ceturkšņa izskaņā, kad Džeilens Railijs ar savu devīto realizēto tālmetienu panāca Jānim Kaufmanim piederošo līgas rekordu vienā spēlē iemesto tālmetienu skaita ziņā. Railija produktivitāte no tālās distances deva “VEF Rīga” vadību pirms pēdējām desmit minūtēm ar 64:59.

Noslēdzošajā ceturksnī rīdzinieki tika pie piecu punktu pārsvara ar Reišona Hemondsa izcīnītu bumbu un diviem punktiem no groza apakšas. “Liepāja” plinti krūmos nemeta un izlīdzināja spēles rezultātu – 75:75. Liepājnieku cerībām uz valsts čempiones apspēlēšanu gan trīs minūtes pirms beigām robu iecirta Rona Karija un Arta Ates realizētie trīs punktu metieni.

Pēdējās minūtēs kurzemnieku glābšanās mēģinājumi vairs nebija sekmīgi, “Liepājai” piekāpjoties ar 77:83.

“Liepāja” – “VEF Rīga” 77:83 (21:15, 21:23, 17:26, 18:19)

Liepāja: Bērziņš 22 (6 rez.p.), Žunda 15, Kohs 13, Krastiņš 11, Raimo 8, Birkāns 5, Bajārs 3, Hlebovickis, Salmiņš, Vītols, Vuciņš, Jakubauskis.
VEF: Railijs 31 (3p. 9/15), Karijs 11, Zoriks 9, Hamondss 9, Gromovs 8 (10 atl.b.), Krūmiņš 6, Vokers 4, Ate 3, Miška 2, Gulbis.