Otrdiena, 23. aprīlis Jurģis, Juris, Georgs

“Liepāja/Triobet” BBL izslēgšanas spēles sāk ar drošu uzvaru Rakverē

10.02.2016 20:40

Pārliecinošu uzvaru Baltijas Basketbola līgas (BBL) astotdaļfināla pirmajā spēlē izcīnījusi “Liepāja/Triobet”, kas izbraukumā tikās ar Reiņa Strupoviča un Roberta Stumbra pārstāvēto Rakveres “Tarvas”. Liepājnieki dominēja lielāko spēles daļu, svinot panākumu ar 74:50.

Pēc neveiksmīgā šī gada sākuma “Liepāja/Triobet” raženi atgriezusies uz uzvaru takas Aldaris Latvijas Basketbola līgā, bet nu prasījās sekmīgs turpinājums arī Baltijas Basketbola līgas izslēgšanas spēlēs, kuru pirmajā kārtā liepājniekiem pretī stājās Reiņa Strupoviča un Roberta Stumbra pārstāvētā un šosezon jau divas reizes pieveiktā (79:73, 77:59) Rakveres “Tarvas” vienība.

Spēli ar četriem gūtiem punktiem sāka liepājnieki, bet pēc Krisa Ričardsa precīzā tālmetiena rezultāts kļuva 7:2. Īsā laikā mājiniekiem izdevās likvidēt deficītu un atjaunot līdzsvaru. Pēc sešām nospēlētām minūtēm laukumu bija spiests pamest Roberts Stumbris, kurš kādu laiku atradās uz laukuma grīdas, bet tad devās nost no laukuma vien ar komandas biedru palīdzību, maču tā arī vairs neturpinot. Atlikušajās minūtēs pirmajā ceturtdaļā komandas apmainījās ar vairākiem rezultatīviem uzbrukumiem, pirmo desmitminūti, pateicoties Reiņa Strupoviča precīzajam tālmetienam, minimālā vadībā noslēdzot mājiniekiem – 17:16.

Otro ceturtdaļu ievadīja Ginta Antropa un Ingara Aizpura precīzie tālmetieni. Ar ātrām pārejām uzbrukumā liepājnieki regulāri pārsteidza savus pretiniekus, tādējādi arī spējot saglabāt vadības grožus savās rokās. Atslēgas vārds otrās ceturtdaļas gaitā bija aizsardzība, ar kuras pārvarēšanu mājiniekiem bija lielas problēmas. Tā rezultātā pēc vēl viena Ginta Antropa tālmetiena viesu pārsvars pieauga līdz astoņiem punktiem (29:21). “Tarvas” basketbolisti atvērās ceturtdaļas otrajā pusē, sadeldējot deficītu līdz pieciem punktiem, bet tālāk netika. Pēdējās divās minūtēs pirmajā puslaikā laukumā saimniekoja viesi, kuri labi cīnījās par atlēkušajām bumbām uzbrukumā, ieguva otrās iespējas un tās sekmīgi realizēja, dodoties atpūtā ļoti komfortablā vadībā – 44:30.

Otro puslaiku ievadīja liepājnieku 5:0 izrāviens ātrajos pretuzbrukumos pēc pretinieku kļūdām un pasīvajām darbībām uzbrukumā. Tad uz vairākām minūtēm iestājās nerezultativitātes periods, to izceļot tieši viesu paviršajai spēlei ātrajos uzbrukumos. No tālās distances ļoti sekmīgi turpināja uzbrukt Gints Antrops, palielinot savas komandas pārsvaru līdz 18 punktiem (54:36). Trešās ceturtdaļas izskaņā nebija novērojami varianti kā “Tarvas” varētu lauzt cīņas gaitu. Liepājnieki bieži vien tika pie pilnīgi brīviem metieniem, kurus arī sekmīgi realizēja. Pēdējā minūtē viesu pārsvars pirmo reizi pārsniedza 20 punktus, bet pirms noslēdzošajām 10 minūtēm tablo vēsīja 61:42.

Tā kā rezultāts astotdaļfinālā tiek noteikts divu spēļu summā, tad abām komandām nebija nekāda iemesla atslābt. Un tomēr, spēles kvalitāte strauji kritās, viesiem dodot Rakveres komandai lērumu iespēju būtiski sadeldēt rezultāta starpību. “Tarvas” basketbolisti šīs dāvanas nespēja izmantot, liepājnieku pārsvaram ceturtdaļas vidū saglabājoties 15 punktu robežās (63:48). Nākamo trīs minūšu laikā “Liepāja/Triobet” veica 8:0 izrāvienu, bet otrā laukuma galā ar neprecīziem tālmetieniem galvenokārt izcēlās Eriks Kāsiks. Spēli atlika vienkārši aizvadīt līdz galam, tajā pārliecinošu uzvaru gūstot liepājniekiem, kuri spēruši platu soli pretī BBL ceturtdaļfinālam – 74:50.

“Tarvas” – “Liepāja/Triobet” 50:74 (17:16, 13:28, 12:17, 13:8).