“Liepāja/Triobet” divreiz izlaiž uzvaru pret BBL grupas līderi

11.12.2015 19:25

Baltijas Basketbola līgas (BBL) regulārā čempionāta B grupas spēlē šovakar ”Liepāja/Triobet” līderu duelī savā laukumā ar 102:107 otrajā papildlaikā piekāpās Lietuvas klubam Prienu ”Vytautas”, lai gan pamatlaikā un pirmajā papildlaikā tuvāk uzvarai bija liepājnieki.

Laukuma saimnieki spēli iesāka ar 11:0 izrāvienu, bet līdz pirmās ceturtdaļas beigām ”Vytautas” spēja samazināt liepājnieku pārsvaru līdz četriem punktiem (20:16). Otrajā ceturtdaļā mājinieki saglabāja pārsvaru, kas svārstījās no astoņiem līdz diviem punktiem, bet lielajā pārtraukumā komandas devās, rezultātam esot 37:33.

Arī trešajā ceturtdaļā ”Liepājas/Triobet” basketbolistiem izdevās saglabāt nelielu pārsvaru, bet veiksmīgi aizvadītas pēdējās minūtes ļāva iekrāt desmit punktu pārsvaru (61:51). Pēdējās ceturtdaļas sākumā divus tālmetienus pēc kārtas trāpīja ”Vytautas” spēlētājs Šarūns Vasiļausks (61:57), tomēr līdz ceturtdaļas vidum liepājnieki spēja panākt lielāko pārsvaru mačā (72:59). Lai gan vēl 49 sekundes līdz pamatlaika beigām mājiniekiem bija +6 (75:69), atlikušajā laikā ”Vytautas” prata izglābties un izcīnīt papildlaiku.

Lielāko daļu papildlaika vadība bija ”Liepāja/Triobet” komanda. Deviņas sekundes līdz pirmā papildlaika beigām Toms Leimanis realizēja vienu no diviem soda metieniem un panāca 90:87, taču četras sekundes līdz pirmā papildlaika beigām Domants Šeškus tika pie trīspunktu metiena un izrāva otro papildlaiku (90:90). Tā sākumā pāris punktu vadību ieguva mājinieki, tomēr turpinājumā notika vadības maiņa un, pēdējai minūtei sākoties, viesiem bija +4 (101:97) un šo pārsvaru “Vytautas” nosargāja.

Abas komandas pirmajā aplī tikās pavisam nesen – 25. novembrī, kad liepājnieki izbraukumā piedzīvoja sakāvi (60:89), bet nākamajā BBL mačā ”Liepāja/Triobet” negaidīti smagi zaudēja ”Jūrmala/Fēnikss” komandai (68:90). Tādējādi piecu uzvaru sērijai BBL turnīrā liepājnieku izpildījumā tagad ir sekojuši trīs zaudējumi.

”Liepāja/Triobet” – ”Vytautas” 102:107 (20:16, 17:17, 24:18, 14:24, 15:15, 12:17)

Leimanis 22 (7 rez. piesp., 6 atl.b.), Zeks 18 (18 atl.b., 4 kļūdas), Ričards 17, Helmanis 13, Aizpurs 11 (6 pārtv.b.), J. Antrops 8, G. Antrops 8 (4 pārtv.b.), Grigaļūns 3, K. Čavars 2; Sirutavičs 26, Suļskis 15 (8 atl.b.), Čepukaitis 14 (11 atl.b.), Vasiļausks 13 (8 rez. piesp), Kiseļus 13 (5 rez. piesp.), Dilis 10, Šeškus 8, Šalenga 6.