“Liepāja/Triobet” izcīna otro uzvaru LBL regulārajā turnīrā

07.10.2015 19:58

”Aldaris” Latvijas Basketbola līgas (LBL) regulārajā turnīrā otro uzvaru izcīnījusi Uvja Helmaņa vadītā ”Liepāja/Triobet”. Spēlē, kurā vadības maiņa notika daudzas reizes, liepājnieki labāk aizvadīja ceturtās ceturtdaļas pēdējās trīs minūtes un pieveica ”Jūrmala/Fēnikss” basketbolistus ar 71:65.

”Jūrmala/Fēnikss” sezonu iesāka tieši Lapmežciemā, kur ļoti sarežģītā spēlē prata pieveikt ”Jelgavu” – 60:53. Pēc uzvaras sekoja arī zaudējums pret līgas debitanti ”Valku/Valgu” – 61:67. Arī ”Liepāja/Triobet” ievadā izcīnījusi vienu uzvaru un reizi arī izjutusi zaudējuma garšu.

Mača ievadā abām komandām neveicās metienos, tādējādi vēl pēc trim nospēlētām minūtēm tablo vēstīja 2:2. Rezultatīvi basketbolisti aizvadīja ceturtdaļas otro pusi, bet jūrmalnieki īpaši izcēlās no tālās distances, realizējot piecus metienus, no kuriem pēdējo Keisijs Robertss realizēja trīs sekundes pirms ceturtdaļas beigām – 25:21 par labu mājiniekiem pēc nospēlētām desmit minūtēm.

Otrajā ceturtdaļā laukumā vairāk dominēja aizsardzība, taču jūrmalnieki arī šādā spēlē pie sava pārsvara prata pievienot vienu punktu – 39:34. Trešās ceturtdaļas otrajā pusē ar identisku rādītāju jūrmalnieku sniegumu pirmajā ceturksnī atbildēja liepājnieki – pieci precīzi tālmetieni īsā laikā, tādējādi ceturtdaļa uzvarēta ar 23:11, kas pirms izšķirošās ceturtdaļas viesiem sniedza labu pārsvaru – 57:50.

Līdz ceturtās ceturtdaļas vidum jūrmalniekiem ar labu aizsardzību izdevās pietuvoties līdz trim punktiem – 60:63, bet pusotru minūti vēlāk pēc Edgara Jeromanova tālmetiena jau neizšķirts (63:63). Atlikušajā spēles daļā mājinieki garām meta vienu metienu pēc otra, kamēr ”Liepāja/Triobet” savas iespējas izmantoja un uzvarēja ar 71:65.

Ar iespaidīgu ”double-double” šajā cīņā izcēlās Stefans Zeks, kurš guva 20 punktus un izcīnīja 16 atlēkušās bumbas. 13+7 citam leģionāram Kristoferam Ričardsam. Jūrmalnieku sastāvā 16 punkti un astoņas bumbas zem groziem Mārim Ziediņam.

Jūrmala/Fēnikss – Liepāja/Triobet 65:71 (25:21, 14:13, 11:23, 15:14).

Jūrmala/Fēnikss: Ziediņš 16 (8 atl.b.), Jeromanovs 13 (7 atl.b.), Robertss 11, Šmits 8 (10 atl.b.), Elksnis 7, Pinete 6, Mediss 4, Kušnirovs.

Liepāja/Triobet: Zeks 20 (16 atl.b.), Ričardss 13 (7 atl.b.), Helmanis 9, Leimanis 8, J.Antrops 7, G.Antrops 6, Sokolovs 6, Krastiņš 2, Čavars, Aizpurs.