Sestdiena, 18. maijs Inese, Inesis, Ēriks

“Liepāja/Triobet” jauno LBL sezonu sāk ar zaudējumu

28.09.2016 21:20

Trešdien, 28. septembrī, sākās “Olybet” Latvijas Basketbola līgas 26. sezona. Četrkārtējie čempioni “VEF Rīga” pieveica “Liepāja/Triobet” ar rezultātu 84:70.

VEF basketbolisti pirmie devās uzbrukumā, Mārtiņam Meieram gūstot pirmo grozu pēc neprecīza Armanda Šķēles metiena. Liepājnieki atbildēja ar Latvijas čempiona Dāvja Rozīša metienu no groza apakšas, bet nākamajā uzbrukumā pēc amerikāņu leģionāru aktivitātēm izvirzījās vadībā – 2:4. Spēles temps nebija pārāk augsts un lielāko pirmās ceturtdaļas daļu rezultāts auga līdzīgi. Pēdējās divās minūtēs VEF veica 9:0 izrāvienu, pēc Abdulas Gadija tālmetiena pēdējā sekundē panākot divciparu pārsvaru – 23:13.

Jānis Blūms pirmos punktus LBL pēc 10 gadu pārtraukuma guva 12. minūtes izskaņā, realizējot tālmetienu un piespiežot Agri Galvanovski pieprasīt minūtes pārtraukumu – 28:15. Nepilnas divas minūtes vēlāk VEF kapteinis izšāva nedaudz tuvāk grozam, pēc 18:2 izrāviena panākot jau plus septiņpadsmit – 32:15. Trešais metiens, ceturtais – Blūms dzimtajā pilsētā turpināja būt neapturams, nepilnās piecās minūtēs gūstot 11 punktus ar nevainojamu precizitāti. Dāvja Rozīša sekmīgā spēle un Roberta Krastiņa sekmīgā atgriešanās no soliņa atdzīvināja arī Liepājas uzbrukumu – 47:32.

Trešajā ceturtdaļā liepājnieki aktīvāk ķērās pie presinga, bet uzbrukumā biežāk trāpīja no perimetra, pēc Krastiņa un Kuka metieniem samazinot starpību līdz pieciem punktiem – 54:49. VEF aizsargi, pateicoties Gadija nesavtīgumam un Blūma precizitātei, pāris minūtēs spēja atjaunot divciparu pārsvaru – 61:51. Pēc nospēlētas pusstundas joprojām plus desmit – 65:55. Pēdējās 10 minūtēs VEF kontrolēja spēli un izcīnīja pirmo uzvaru.