Svētdiena, 19. maijs Sibilla, Teika, Lita

“Liepāja/Triobet” Kurzemes derbijā zaudē “Ventspilij”

13.04.2016 17:55

LMT Straume

Trešdien “Aldaris” Latvijas Basketbola līgas (LBL) spēlē “Ventspils” komanda ar rezultātu 100:77 savā laukumā pieveica citu Kurzemes komandu “Liepāju/Triobet”, taču turnīra tabulā atkāpās uz trešo pozīciju.

“Ventspils” rindās šodien nespēlēja komandas kapteinis Kristaps Janičenoks un spēka uzbrucējs Andrejs Gražulis, bet liepājniekiem ierindā bija visi veselie spēlētāji (Stīvs Zeks un Arnolds Helmanis turpina rehabilitāciju). Lai gan sezonas pirmajā savstarpējā mačā liepājnieki savās mājās uzvarēja, šovakar iznākums bija tāds pats, kāds pēdējos divos mačos – “Ventspils” svinēja panākumu.

Pēc līdzīgām pirmajām pāris minūtēm ventspilnieki, Villija Dīna iedvesmoti (pirmie pieci punkti pēc kārtas) veica izrāvienu 15:2 un pārsniedza arī desmit punktu pārsvaru. Ceturtdaļas izskaņā gan liepājnieki nedaudz pietuvojās, tomēr otrajā ceturtdaļā mājinieki visai droši kontrolēja notikumus laukumā. Brīdi ventspilniekiem bija arī 15 punktu pārsvars (43:28), bet, ejot lielajā pārtraukumā, tablo vēstīja 51:36 ventspilnieku labā.

Vicečempioni turpināja audzēt pārsvaru arī otrajā puslaikā, vienubrīd starpība sasniedza pat 30 punktus, tomēr spēles beigās 100:77 par labu “Ventspils” komandai. Uzvara gan ventspilniekiem tik un tā neļāva saglabāt vietu labāko divniekā, jo pie panākuma tika arī VEF, kas līdz ar to pārņēma tabulas vicelīderes vietu.

Rezultatīvākais “Ventspils” rindās ar 20 punktiem bija Villijs Dīns, 15 pievienoja Artjoms Butjankovs (rezultatīvākā spēle kopš novembra beigām), bet 14 Māra Gulbja kontā. Liepājas sastāvā rezultatīvāko spēli savā LBL karjerā aizvadīja amerikāņu aizsargs Deivids Hikss, kurš nepilnās 23 minūtēs guva 34 punktus (11 izprovocētas piezīmes un 20 izmesti soda metieni).

Ventspils – Liepāja/Triobet 100:77 (26:17, 25:19, 21:22, 28:19).

Ventspils: Dīns 20, Butjankovs 15, Gulbis 14, Nikss 11, Pitss 10, Viginss 9, Šeļakovs 8, Ate 7, Lomažs 4, Peiners 2.

Liepāja/Triobet: Hikss 34, Ričardss 9, G.Antrops 8, Aizpurs 6, Čavars 6, Dželetovičs 6, Sokolovs 5, J.Antrops 3, Grigaļūns, Krastiņš, Šukteris, Garoza.