Ceturtdiena, 18. aprīlis Laura, Jadviga

”Liepāja/Triobet” pagarinājumā zaudē ”Jūrmala/Fēnikss” basketbolistiem

13.12.2016 21:33

Baltijas Basketbola līgas (BBL) regulārās sezonas ietvaros A grupā vēl viena traka spēle aizvadīta Liepājas Olimpiskajā centrā. Latīfs Makmalans ar precīzu metienu no centra spēja izraut pagarinājumu, bet pagarinājumā jau labāks bija Edgars Jeromanovs ar partneriem – 103:97.

Liepājas un Jūrmalas komandas šajā sezonā vienu traku spēli savā starpā jau izspēlēja – 2. oktobra vakarā viesos Liepājā ”Jūrmala/Fēnikss” pagarinājumā uzvarēja ar 106:103. 19. oktobrī Baltijas līgā liepājnieki jau bija labāki ar 81:76, bet 5. novembrī, otro reizi tiekoties LBL ietvaros, ”Jūrmala/Fēnikss” pretiniekiem ļāva iemest tikai 59 punktus un uzvarēja ar 75:59.

Visa mača garumā laukumā risinājās līdzīga cīņa, tādējādi arī nobrieda ļoti aizraujoša galotne. Minūti pirms beigām ar danku Dāvis Rozītis plus trīs sniedza mājiniekiem (86:83), bet Artūrs Strēlnieks atbildēja ar precīzu tālmetienu (86:86). Turpinājumā ”Liepāja/Triobet” meta garām, viesi pieļāva kļūdu, bet 15 sekundes pirms ceturtdaļas beigām uz soda metiena līnijas stājās Rozītis – abi metieni neprecīzi.

Sešas sekundes pirms ceturtdaļas noslēgumā Edgars Jeromanovs kārtējo reizi apliecināja savas līdera dotības un realizēja tālmetienu, šķietami jau nodrošinot jūrmalniekiem panākumu (89:86). ”Liepāja/Triobet” nemaz netika līdz laba metienam, bet Latīfs Makmalans pamanījās trāpīt no centra – 89:89.

Pagarinājumā krietni sakārtotāka spēle gan uzbrukumā, gan aizsardzība bija jūrmalniekiem, kuri beigās uzvarēja ar 103:97, Baltijas līgā svinot trešo uzvaru astoņās spēlēs.

Teicamu spēli uzvarētāju sastāvā aizvadīja saspēles vadītājs Edgars Jeromanovs, kurš izcēlās ar 39 punktiem, deviņām atlēkušajām bumbām un astoņām rezultatīvām piespēlēm. 20+8+4 centra pozīcijas spēlētājam Viktoram Iļjinam. Mājinieku rindās Artjoms Butjankovs spēli pabeidza ar 23 punktiem un deviņām bumbām zem groziem.

Liepāja/Triobet – Jūrmala/Fēnikss 97:103 P (21:21, 23:22, 23:25, 22:21, 8:14).

Liepāja/Triobet: Butjankovs 23 (9 atl.b.), Grifins 21 (9 rez.p.), Makmalans 16, Krastiņš 11, Rozītis 11, Lasmanis 5, Ausējs 5, Pīternieks 5, Bērziņš, Vārna, Šukteris.

Jūrmala/Fēnikss: Jeromanovs 39 (9 atl.b., 8 rez.p.), Iļjins 20 (8 atl.b.), Strēlnieks 12 (10 atl.b.), Dušelis 12, Rozītis 4, Saulītis 2, Vīksne 2, Dilevka 2, Feldmanis.