“Liepāja/Triobet” pārliecinoši tiek galā ar “Jēkabpili”

03.11.2015 19:25

Pie ceturtā panākumā četrās spēlē “Triobet” Baltijas Basketbola līgā tikuši “Liepāja/Triobet” basketbolisti, kas savā laukumā pārliecinoši ar 91:71 pārspēja citu Latvijas klubu BK “Jēkabpils”. Liepājniekiem pieci basketbolisti guva 11 un vairāk punktu, bet jēkabpiliešu rindās rezultatīvāko spēli aizvadīja Dāvis Gūtmanis, sametot 18.

Jēkabpilieši Kurzemē bija ieradušies vien deviņu vīru sastāvā, jo spēlēt nevarēja lietuvietis Ronalds Rutkausks un Kristpas Miglinieks, kamēr mājinieku aptvere bija pilna.

Mača sākums padevās līdzīgs, bet pirmo izrāvienu veica mājinieki, gūstot sešus punktus pēc kārtas, panākot 14:6 un liekot Igoram Miglniekam pieprasīt minūtes pārtraukumu. Pēc tā viesiem izdevāt līdzsvarot spēli un tikt viena metiena attālumā, bet ceturtdaļas izskaņa atkal labāk padevās liepājniekiem – četri punkti pēc kārtas, 22:15 uz tablo.

Otrās ceturtdaļas sākumā veiksmīgāk spēlēt turpināja mājinieki, tiekot pat pie deviņu punktu pārsvaru, taču Lūši ātri vien attapās. Vispirms komandu grūtā brīdī pavilka Dāvis Gūtmanis, bet ceturtajā minūtē Pāvels Veselovs izkārtoja tālmetienu Rinaldam Sirsniņam, kurš panāca izlīdzinājumu 26:26. Taču ceturtdaļas vidū viss sagriezās kājām gaisā. Muļķīgi nospēlēja Sirsniņš, asi apturot Miku Sokolovu, pret kuru jau bija fiksēts noteikumu pārkāpums. Līdz ar to jēkabpieliešu kapteinis saņēma nesportisku piezīmi, liepājnieku kapteinis varēja mest četrus soda metienus, bet mirkli vēlāk no viņa rokas iekrita arī divi tālmetieni – jau 41:30.

“Liepāja/Triobet” spēlētāji bija noķēruši veiksmi, un līdz puslaika pārtraukumam savu pārsvaru vēl palielināja, uz viesu četriem punktiem atbildot ar desmit – 51:34. Ņemot vērā jēkabpiliešu īso soliņu, 17 punktu atspēlēšana viesos varēja būt nopietna problēma, un otrā puslaika sākums to tikai apliecināja.

Viesi centās spēlēt ātri, taču tādā veidā tikt pie punktiem izdevās tikai pirmajos pāris uzbrukumos, bet tad atkal iešūpojās liepājnieku spēle. Ceturtdaļas otrajā pusē mājinieki panāca pat 24 punktu pārsvaru pēc Toma Leimaņa aktivitātēm – vispirms viņš efektīgi piespēlēja Stīvam Zekam, kurš trieca no augšas, bet pēc tam pats arī iemeta no tālās. Ceturtdaļas beigās “Jēkabpils” saņēma vēl vienu triecienu. Sirsniņš nerealizēja tālmetienu, turklāt Liepājas amerikānim Krisam Ričardam pietika laika ne tikai, lai izcīnītu atlēkušo bumbu, bet arī uzmestu no laukuma centra un realizētu savu pirmo tālmetienu – 77:50…

Pēdējā ceturtdaļā trīs minūtes pagāja bez punktu guvumiem, bet tad četri punkti iebira liepājnieku grozā. Taču tas nebija viesu izrāviena sākums. Nākamos četrus uzbrukumus “Liepāja/Triobet” noslēdza ar tālmetieniem, izvirzoties vadībā 89:58 un piespiežot viesiem kārtējo reizi pieprasīt minūtes pārtraukumu. Atlikušajā laikā BK “Jēkabpils” basketbolistiem izdevās krietni pietuvoties, taču intrigu sarūpēt neizdevās – liepājnieku uzvara 91:71.

Liepāja/Triobet – Jēkabpils 91:71 (22:15, 29:19, 26:16, 14:21)
Liepāja/Triobet: Ričards 17 (7ab), Zeks 15 (17ab), Sokolovs 13, Leimanis 13, Helmanis 11 (6ab), G. Antrops 9, Krastiņš 8, J. Antrops 5, Aizpurs, Grigaļūns
Jēkabpils: Larsons 18 (10ab), Gūtmanis 18, Kumpis 12, Dušelis 10, Pozņaks 5 (6ab), Sirsniņš 3, Veselovs 2, Silavs 2, Virsis 1