Piektdiena, 29. marts Agija, Aldonis

“Liepāja/Triobet” sagādā LU lielāko zaudējumu sezonā

15.11.2015 19:32

Svētdien Olimpiskajā Sporta centrā Rīgā “Liepāja/Triobet” izcīnīja septīto uzvaru “Aldaris” Latvijas Basketbola līgas (LBL) sezonā, ar rezultātu 100:59 sakaujot tabulas pastarīti “Latvijas Universitāti”.

Spēli labāk iesāka viesi, kas pie 9:0 lika Visockim-Rubenim pieprasīt pirmo minūtes pārtraukumu. Tomēr arī pēc tā bumba nekrita grozā, pat pēc danka mēģinājuma. Trīsarpus minūtes pēc sākuma Krūmiņš vispirms nobloķēja Zeku, bet otrā laukuma galā sagādāja amerikāņu centram piezīmi un ar soda metieniem beidzot atklāja arī mājinieku rēķinu (2:9). Tas gan bija vien īss prieka mirklis, liepājnieki turpināja palielināt pārsvaru un pēc desmit nospēlētām minūtēm tablo vēstīja plus 19 Liepājas komandai (28:9).

Otrais ceturksnis sākās ar brāzmainiem uzbrukumiem abu komandu izpildījumā, taču pirmais metiens bija precīzs pusotru minūti pēc sākuma, kad Zeks ar “put-back” danku pielaboja pats savu metienu. Nākamajā uzbrukumā danks arī Ričardsam, bet kopumā pirmajā puslaikā ar skaistiem triecieniem no augšas priecēja abu komandu spēlētāji. Pēc puslaika tablo vēstīja plus 21 viesiem – 46:25.

Otro puslaiku viesi sāka ar izrāvienu 11:2, panākot plus 30 (57:27) un liekot mājiniekiem pieprasīt minūti. Helmaņa vadītā komanda nevēlējās samazināt apgriezienus un presēja studentus pa visu laukumu, un nepilnas divas minūtes pirms beigām Zeks ar saviem kārtējiem punktiem panāca jau plus 40 (71:31), un šāda starpība saglabājās arī trešās ceturtdaļas noslēgumā (76:36).

LU gan rokas nenolaida un arī pie milzu deficīta raksturīgi sev cīnījās līdz galam, tomēr liepājnieku pārākums meistarībā samazināt rezultāta starpību neļāva, un izskaņā “Liepāja/Triobet” izcīnīja lielāko uzvaru sezonā – 59:100. Iepriekš lielākais pārsvars liepājniekiem uzvarā bija mačā pret Ogri (+36), savukārt LU lielākais zaudējums līdz šim bija -32 pret ventspilniekiem.

Šī bija LU devītā neveiksme tikpat spēlēs, bet liepājnieki izcīnīja septīto panākumu deviņos mačos.

Liepājas komandas labā Stīvens Zeks izcēlās ar 23 punktiem, 11 atlēkušajām bumbām un četrām rezultatīvām piespēlēm. Arnolds Helmanis pievienoja 17 punktus, bet Tomam Leimanim 15 punkti, desmit piespēles un četras bumbas. LU labā 13 punkti, piecas bumbas un četras piespēles Robertam Krūmiņam.

Latvijas Universitāte – Liepāja/Triobet 59:100 (9:28, 16:18, 11:30, 23:24).

LU: Krūmiņš 13, Engers 11, Magone 10, Eiduks 8, Lasenbergs 6, Leja 4, Rēķis 4, Ginters 1, Grīnbergs.

Liepāja: Zeks 23, Helmanis 11, Leimanis 15, Ričardss 13, Krastiņš 8, Sokolovs 7, Čavars 7, G.Antrops 6, J.Antrops 4.