Sestdiena, 18. maijs Inese, Inesis, Ēriks

“Liepāja/Triobet” sakauj “Latvijas Universitāti”

22.12.2013 19:10

Latvijas Basketbola līgas (LBL) pirmās divīzijas regulārās sezonas turnīrā svētdien pie uzvaras tika “Liepāja/Triobet”, kas pārliecinoši uzveica “Latvijas Universitāti” (LU).

Pēc līdzīgām pirmajām spēles minūtēm viesi pirmā ceturkšņa vidū pirmo reizi panāca vairāk nekā viena metiena tiesas pārsvaru (11:7). Strazdiņš trīs minūtes pirms ceturtdaļas beigām panāca plus seši LU (20:14). Jurevičus agresivitāte gan ļāva liepājniekiem atgūties un pēc Jurevičus metiena pēdējā sekundē ceturtdaļa noslēdzās neizšķirti (27:27).

Helmaņa pieci punkti pēc kārtas ļāva Liepājai pārņemt vadību (32:27), taču LU nesalūza gluži pretēji – sekoja izrāviens 8:3, rezultāts atkal tika izlīdzināts (35:35). Pēdējās piecās minūtēs pirmajā puslaikā Liepāja uzvarēja ar 18:2, sasniedzot pieklājīgu pārsvaru pirms pārtraukuma (53:37). Otrajā puslaikā Liepāja atpakaļ neskatījās, vaļības vairs nepieļāva un svinēja panākumu ar rezultātu 99:69.

Mareks Jurevičus aizvadīja rezultatīvāko spēli Liepājas rindās kopš pievienošanās komandai, gūstot 24 punktus, tāpat uzbrūkošā aizsarga kontā sešas atlēkušās bumbas. 20 punkti, desmit bumbas un četras piespēles Artim Atem, bet 13 punkti un astoņas bumbas Robertam Freimanim. LU labā Armands Ošiņš guva 23 punktus, bet Klāvs Strazdiņš pievienoja desmit punktus un piecas bumbas.

Šī bija otrā Liepājas komandas uzvara pār LU šajā sezonā, bet 11. uzvara sezonā kopumā aizvadītajās 16 spēlēs. LU izcīnījusi četras uzvaras 16 mačos. Abām komandām vēl palikusi viena spēle šajā kalendārajā gadā, un abām pret Rīgas VEF.

Liepāja/Triobet – Latvijas Universitāte 99:69 (27:27, 26:10, 21:14, 25:18)

Liepāja: Jurevičus 24, Ate 20, Freimanis 13, Blaus 9, Miglinieks 9, Helmanis 7, Mažutis 5, Leiteris 5, Krūmiņš 4, Jakovičs 3.

LU:Ošiņš 23, Strazdiņš 10, Darģis 9, Lūsis 7, Aizpurs 5, Bikše 4, Saknītis 4, Plivda 3, Vītols 2, Zēbergs 2, Ginters, Eiduks.