Ceturtdiena, 2. maijs Sigmunds, Zigismunds, Zigmunds

“Liepāja/Triobet” zaudē un noslīd uz sesto vietu B grupā

15.02.2014 16:50

Sestdien, 15. februārī, Latvijas klubi noslēdz regulāro sezonu Baltijas Basketbola līgā. Dienas centrālajā spēlē “Liepāja/Triobet” pēc neveiksmīgas pirmās un ceturtās ceturtdaļas atzina Paņevēžas “Lietkabelis” pārākumu ar rezultātu 58:68, noslīdot uz sesto vietu B grupā. Lai iekļūtu astotdaļfinālā, liepājniekiem jācer, ka Norčepingas “Dolphins” svētdien savā laukumā ar graujošu starpību nezaudēs “Tyco Rapla” komandai.

Pirmajās piecarpus minūtēs laukuma saimnieki nespēja sekmīgi pacīnīties par atlēkušajām bumbām, zaudēja grozu un nokļuva divpadsmit punktu deficītā – 4:16. Situāciju uzlaboja Kristapa Miglinieka un Arnolda Helmaņa tālmetieni, līdz pirmajai pauzei ļaujot dzēst pusi starpības – 15:21.

Cīņas turpinājumā liepājnieki vairs neļāva viesiem tādu rīcības brīvību groza apakšā un izlīdzināja spēli, tomēr galotnē nespēja ievirzīt to sev labvēlīgā gultnē. Vēl ceturtās ceturtdaļas vidū Uvja Helmaņa komanda atradās vadībā ar 50:48, taču nākamajās minūtēs pēc kļūdu sērijas atļāva viesiem veikt 4:18 izrāvienu. Divas minūtes pirms pamatlaika beigām ”Lietkabelis” spēlētāji ieguva divpadsmit punktu pārsvaru – 54:66, atlikušajā laikā nosargājot ceļazīmi uz astotdaļfinālu.

Neatkarīgi no igauņu kaislībām, Liepāja jau nodrošinājusi vietu labāko komandu sešpadsmitniekā un astotdaļfinālā spēlēs pret regulārās sezonas uzvarētājiem, Pasvales ”Pieno žvaigždes” basketbolistiem. Gadījumā, ja ”Tyco Rapla” svētdien izbraukumā pieveiks Norčepingas ”Dolphins”, liepājnieki (iemesto un zaudēto punktu attiecība 0.924) neklātienē izstums Rakveres ”Tarvas” (0.852).

Liepāja/Triobet – Lietkabelis 58:68 (15:21, 12:10, 20:15, 11:22)
Liepāja: Hils 18 (6ab), Miglinieks 12, Helmanis 9, Ate 8, Mažutis 5, Freimanis 4, Leiteris 2, Krastiņš; Magone, Paipa.
Lietkabelis: Vrbancs 18, Ņeļubovs 16, Leonards 12, Žalalis 8, Kazonas 6, Griškenas 3, Sim onis 2, Olanders 2, Virbalas 1; Aukstikalnis, Grabauskas.