“Liepāja” uguņo no tālās distances un sasit “Viimsi”

“Pafbet” Latvijas-Igaunijas līgā pie septītā panākuma tikuši BK “Liepāja” basketbolisti, kas savā laukumā, teicami uzbrūkot no tālās distances un labi cīnoties aizsardzībā, ar 97:79 saista “Viimsi” komandu, kurai tas šonedēļ Kurzemē bija otrais zaudējums pēc kārtas.

08.01.2023 18:55

Liepājnieki jau starta sastāvā sūtīja komandas jaunieguvumu Robertu Freimani, taču bija arī iztrūkumi – no pamatspēkiem spēlēt nevarēja Renārs Birkāns, Kārlis Žunda un Frederiks Meinarts. ”Viimsi” mačam pieteica tos pašus 11 basketbolisti, kas piektdien piedalījās mačā Ventspilī un piedzīvoja zaudējumu 90:100.

Starta sastāvi
Liepāja
: Vītols, Geks, Vanags, Freimanis, Šiliņš
Viimsi: Hellers, Heriss, Lipss, Hints, Topins

Komandas mača sākumā ar ilgiem uzbrukumiem neaizrāvās un pirmo divarpus minūšu laikā kopīgiem spēkiem sameta jau 15 punktus (9:6 ”Liepājai”). Pāris minūtes vēlāk pie saviem pirmajiem punktiem tika arī Freimanis, kurš bija precīzs no groza apakšas, bet vēl pēc brīža Ojārs Bērziņā ar tālmetienu panāca +10 (18:8).

Viesi uz šādiem notikumiem reaģēja ar minūtes pārtraukumu, pēc kura, lai arī ne uzreiz, tomēr situācija laukumā mainījās. Pusotru minūti līdz ceturtdaļas beigām Kristiāns Šulcs ar tālmetienu atjaunoja astoņu punktu pārsvaru, bet, kad ”Viimsi” devās ceturtdaļas pēdējā uzbrukumā, laukuma saimniekiem bija tikai +1 (23:22). Tas nebija sekmīgs un ”Liepāja” vēl paguva noorganizēt rezultatīvu uzbrukumu – bumba nonāca pie Šulca, kurš no laukuma centra palaida bumbu groza virzienā un trāpīja!

Pēc pārtraukuma mājinieki atkal strauji palielināja pārsvaru. Īsā laikā izrāvienu 8:0 noorganizēja Dāvis Geks (divi tālmetieni) un Kārlis Šiliņš (groza apakšā apspēlēja Malīku Topinu), panākot arī lielāko pārsvaru (36:24). Pāris minūtes vēlāk nāca arī nākamais rekords – Geks iemeta savu ceturto tālmetienu, no tuvākas distances precīzs bija Šiliņš un tablo jau rādīja 48:32.

Tomēr līdz puslaika beigām saglabāt šādus plusus Artūra Visocka-Rubeņa padotajiem neizdevās. Viesi vispirms ātri nodzēsa piecus punktus, bet pēc tam vēl četrus, tomēr atkal neizmantoja iespēju savā pēdējā uzbrukumā – pēc 20 spēles minūtēm 49:42 ”Liepājas” labā.

Gluži tāpat, kā tas bija pirmajā puslaikā, arī pēc lielā pārtraukuma ceturtdaļas ievads krietni labāks padevās mājiniekiem, kas trīs minūšu laikā dubultoja savu pārsvaru (58:44). Nākamajās trīs minūtēs spēle uzmeta vēl vienu kūleni, jo nu jau izrāvienu veica ”Viimsi”, uz vienu Šiliņa soda metienu atbildot ar deviņiem.

Viesi pamanījās tikt arī līdz -4, bet liepājnieki ar diviem Vanaga un vēl viena Geka tālmetienu līdz ceturtdaļas beigām attālinājās desmit punktu attālumā (69:59). Ceturtās ceturtdaļas ievads ne ar ko neatšķīrās no iepriekšējiem trim, ja nu vienīgi ar liepājnieku jaunu plusu rekordu – izrāviens 9:2 ļāva panākt jau 78:61.

Kā to pieprasīja šī mača dramaturģija, ”Viimsi” arī šoreiz prata tikt tuvāk un atjaunot intrigu (84:75), tomēr Jura Vītola trešais tālmetiens viesu azartu krietni vien apslāpēja. Pēdējā minūtē vēl pie diviem trīspunktniekiem tika Geks, maču noslēdzot ar astoņiem precīziem metieniem desmit mēģinājumos, bet komanda svinēja uzvaru 97:79. Geka astoņi tālmetieni ir šīs sezonas līgas rekords.

Liepāja – Viimsi 97:79 (26:22, 23:20, 20:17, 28:20)

Liepāja: Geks 27 (7rp), Vanags 21, Šiliņš 20 (7ab), Vītols 12, Šulcs 6, Freimanis 4 (7ab, 5rp), Helmanis 4, Bērziņš 3, Vuciņš
Viimsi: Topins 27 (9ab), Heriss 15, Lipss 14, Hallers 8, Posts 7, Hints 4, Rikbergs 2, Koks 2, Lānemā