“Liepāja” un “Valmiera” cīnīsies par savu pirmo “Užavas” kausa finālu

Latvijas basketbola “Užavas” kausa izcīņā šodien noskaidrosies pirmā fināla dalībniece. Pirmo reizi atjaunotā kausa izcīņas finālā spēlēs “Valmiera Glās ViA” vai “Liepāja”. Biļeti uz finālu iegūs uzvarētāja divu spēļu summā, kurai tuvāk šobrīd ir pirmajā spēlē +8 iekrājušie liepājnieki.

Kārlis Žunda. (Foto: Jānis Lārmanis)
07.02.2023 10:02

Pusfināla pirmajā duelī Liepājā mājinieki turējās vadībā visas spēles garumā un tika pie uzvaras ar astoņu punktu pārsvaru – 77:69.

Jau ceturtajā minūtē potītes trauma no ierindas izsita liepājnieku sezonas spilgtāko spēlētāju Kārli Šiliņu, bet pēdējā ceturtdaļā šaušelīgu apakšdelma lūzumu piedzīvoja Kristiāns Šulcs.

Jau pirms tam liepājnieku lazaretē atradās Roberts Freimanis un Kārlis Žunda, bet vēl sarežģītāku situāciju liepājniekiem padarījusi Dāvja Geka došanās uz Islandes čempionātu. Tādēļ līdz šim pēdējā spēlē no dziļākas liepājnieku rezerves nācās iznākt jaunajiem Kristapam Soldatenokam un Mārtiņam Kilupam, kuri spēlēja nopietnas minūtes duelī pret igauņu “Keila”.

“Valmiera Glass/ViA” ceļš līdz pusfināla stadijai nebūt nebija gluds. Valmierieši turnīrā iesaistījās ar pamatīgu izbīli pret “Gulbenes Bukiem”, viesos piekāpjoties ar -19.

Atbildes spēlē valmierieši deficītu nodzēsa un iesoļoja ceturtdaļfinālā, kur sagaidīja LU studentu pārbaudījums.

Augstskolu komandu ceturtdaļfinālā ievadā vidzemnieki reabilitējās par divām sakāvēm apvienotās līgas čempionātā un ielika pamatus ceļam uz pusfinālu ar +17. Tomēr otrajā spēlē pārsvars strauji nodzisa, pusfināla luksoforā iedzēšot valmieriešiem sarkano gaismu.

Pašās spēles beigās Oskara Virša komandas izveidotā ofensīva tomēr atgrieza valmieriešiem labvēlīgu sērijas rezultāta summu.

Liepājnieki kausa izcīņā iesaistījās ar iesildošo dueli pret netālajiem kaimiņiem no “Nīcas”. Šī Reģionālās līgas komanda lielas galvassāpes liepājniekiem nesagādāja, bet tālāk jau sekoja nervus pakutinošs duelis.

“Kandava/Anzāģe” pirmajā spēlē nelocījās liepājnieku priekšā un iekrāja piecu punktu vadību. Atbildes cīņā kandavnieku pasaka noslēdzās un Arūtra Visocka-Rubeņa komanda sasniedza pusfinālu.

Latvijas basketbola “Užavas” kausā šodien un rīt tiks noskaidrotas otrā fināla dalībnieces. Pirmo kausa atjaunināšanas mēģinājumu 2020. gada rudenī nācās atcelt Covid-19 apstākļu dēļ. Savukārt pagājušajā sezonā turnīrs tika aizvadīts pilvērtīgi, finālā satiekoties valsts vadošajām komandām “VEF Rīga” un “Ventspils”.

Šoreiz izloze abas tituliem bagātākās valsts komandas saveda kopā jau pusfinālā, kur milzu soli pretī savam otrajam finālam veica rīdzinieki.

“Valmiera Glass/ViA” un “Liepāja” izšķirošo pusfināla sērijas spēli uzsāks pulksten 19 Valmieras Olimpiskajā centrā.