Trešdiena, 24. aprīlis Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

“Liepāja” un “Valmiera Glass/ViA” sāks cīņu par Latvijas kausa finālu

Šodien pulksten 19 pirmo Latvijas kausa pusfināla spēli aizvadīs ”Liepāja” un ”Valmiera Glass/ViA”. Atbildes mačs gaidāms pēc nedēļas Valmierā, bet finālā iekļūs uzvarētāja divu spēļu summā.

31.01.2023 10:06

Šodien Latvijas kausa basketbolā izcīņā sāksies pusfināla cīņas. Pirmajā pusfināla pārī savstarpēji cīnīsies ‘’Liepāja’’ pret ‘’Valmiera Glass/ViA’’.

Gan ‘’Valmiera’’, gan ‘’Liepāja’’ Latvijas kausa izcīņu sāka no trešās kārtas un līdz pusfinālam piedzīvoja neveiksmes pret Nacionālās līgas vienībām.

Oskara Virša trenētā ‘’Valmiera Glass/ViA’’ trešās kārtas pirmajā mačā ar 70:89 zaudēja ‘’Gulbenes Buki’’, vēlāk savā laukumā revanšējoties ar gandrīz 50 punktu starpību (95:47).

‘’Liepāja’’ zaudējumu pret otrās līgas klubu piedzīvoja ceturtdaļfināla fāzē, kad pirmajā spēlē 77:82 piekāpās ‘’Kandava’’/’’Anzāģe’’. Pret šo vienību nemaz tik viegli negāja arī atbildes mačā, savā laukumā uzvarot ar +16.

Valmieras klubs Latvijas kausa ceturtdaļfinālā pārspēja ‘’Latvijas Universitāti’’. Klubs pirmajā spēlē dominēja, uzvarot ar 17 punktu pārsvaru, ar ko pietika, lai soļotu uz pusfinālu. Atbildes spēlē LU bija pārāki ar +12.

Finālā iekļūs tā komanda, kas uzvarēs divu spēļu summā. Atbildes spēle Valmierā gaidāma pēc nedēļas, 7. februārī.

‘’Valmierai’’ gan šodien šī nav vienīgā paredzētā spēle. Iepriekš kalendārā tai bija ieplānota cīņa Ziemeļu līgā pret Izraēlas ‘’Ness Ziona’’. Šīs nedēļas sākumā klubs paziņoja, ka šajā mačā piedalīsies kluba otrais sastāvs, kam klāt nāks daļa no ‘’Gulbenes Buki’’/BJSS sastāva. Pie tam, jau rīt klubam paredzēta cita šī turnīra spēle pret Ščecinas komandu no Polijas.

Komandas šajā sezonā savstarpēji aizvadījušas vienu spēli. 17. decembrī uzvaru ar trīs punktu pārsvaru (89:86) izcīnīja liepājnieki. Toreiz Renārs Birkāns atdeva 15 rezultatīvas piespēles, bet jaunpienācējs Dāvis Geks guva 17 punktus. Valmierai mačā nepalīdzēja Valters Vēveris.

Kopš tās spēles ‘’Liepājai’’ bijis vēl viens pastiprinājums sastāvā Roberta Freimaņa personā. Apvienotajā līgā uzbrucējs laukumā devies četrās spēlēs, kurās laukumā pabijis vidēji 23:28 minūtes. To laikā viņš metis 5.3 punktus, izcīnījis astoņas bumbas zem groziem un atdevis divas piespēles.

Gan Liepāja, gan Valmiera pēdējā apvienotās līgas spēlē piedzīvoja neveiksmes. Artūra Visocka-Rubeņa trenētā komanda sīvā cīņa ar 92:93 piekāpās Tallinas ‘’Kalev’’/’’Cramo’’, bet Oskara Virša trenētā vienība neatrada pretargumentus Tallinas ‘’TalTech’’ (60:87).