“Liepājai” pietrūkst spēka Šauļos

31.10.2017 20:56

Baltijas Basketbola līgā otro zaudējumu piedzīvoja “Betsafe/Liepāja”, kas izbraukuma spēlē ar rezultātu 61:86 piekāpās “Šiauliai” vienībai.

Pirmās minūtes liepājniekiem izdevās aizvadīt pietiekami sekmīgi līdzvērtīgi cīnoties ar Šauļu komandu un nonākot vadībā ar 6:4 pirmajās trīs minūtēs. Līdzīga cīņa laukumā risinājās līdz pirmās ceturtdaļas vidum, kad viena punkta pārsvars bija “Šiauliai” basketbolistiem. Liepājniekiem pāris uzbrukumos pēc kārtas neizdevās gūt punktus, ko Antana Sireikas komanda ātri izmantoja, iekrājot sešu punktu pārsvaru. Pirmo desmit minūšu noslēgumā Giedrs Stankevičs raidīja grozā tālmetienu, panākot rezultātu 22:15.

Otrās ceturtdaļas ievadā “Betsafe/Liepāja” pietuvojās līdz trīs punktu starpībai, bet pēc ceturksnī nospēlētām trīs minūtēm Kārļa Lasmaņa pustālais metiens ātrajā uzbrukumā samazināja starpību līdz minimumam – 28:29. Tomēr “Šiauliai” sajūtot to, ka arī liepājnieki ieradušies spēlēt basketbolu nevis nobumbot spēli, ieslēdza augstākus apgriezienus, ātri rezultāta pārsvarā pārsniedzot desmit punktus. Puslaika izskaņā mājinieku komanda uzbrukumā varēja izpildīt visu ko vēlējās, pēc spēlētām divdesmit minūtēm nostādot “Liepāju” iedzinējos ar 14 punktu starpību – 51:37.

Spēles otrajā puslaikā liepājniekiem nopietnu pakaļdzīšanos noorganizēt neizdevās. Šauļu komanda pārliecinoši turēja vadību divdesmit punktu robežās, jau trešajā ceturtdaļā neradot bažas par mača iznākumu. Pirms mača noslēdzošajām desmit minūtēm kurzemnieki atradās iedzinējos ar 49:70.

Noslēdzošo ceturksni “Betsafe/Liepāja” sāka ar piecu punktu izrāvienu, pietuvojoties līdz 16 punktiem. Lieājniekiem ceturkšņa vidū izdevās pietuvoties vēl par punktu tuvāk, tomēr jaudas priekš kārtīgas pakaļdzīšanās Vēju pilsētas komandai nebija. Spēle noslēdzās ar rezultātu 61:86, liepājniekiem piedzīvojot otro neveiksmi BBL čempionātā.