“Liepāja” nenotur uzvaru pamatlaikā un pagarinājumā zaudē “Viimsi”

“Pafbet” Latvijas-Igaunijas basketbola līgā “Liepājai” neizdevās pamatlaikā nokārtot uzvaru pret “Viimsi”, spēli novedot līdz papildlaikam, kur tika zaudēts.

Gustavs Jakubauskis trāpīja četrus tālmetienus. (Foto: Ģirts Gertsons)
22.01.2022 20:11

Sākumsastāvi:

Liepāja: Vītols, Bērziņš, Krastiņs, Raimo, Šiliņš.
Viimsi: Lāne, Veidemans, Rikbergs, Jurkatāms, Zaķis.

“Liepājai” spēles ievadā pret “Viimsi” punkti krājās ļoti gaisu, pirmajās desmit minūtēs gūstot tikai septiņus. Ilgtermiņa iespaidu liepājnieku lēnais sākums gan neatstāja, jo otrajā desmitminūtē ar tikpat rezultatīvu sniegumu atbildēja Igaunijas komanda.

Puslaika noslēgumā piecus punktus gūstot Robertam Bērziņam, liepājnieki uz ģērbtuvēm devās vien ar trīs punktu deficītu – 27:30

Otrā puslaika ievadā “Liepājas” jaunietis Gustavs Jakubauskis izlīdzināja spēles rezultātu, turpinoties saspringtai cīņai. Ar Roberta Krastiņa metienu perioda izskaņā pēdējās desmit minūtes komandas sagaidīja ar kaujiniecisku neizšķirtu – 50:50.

Igaunijas komandas saspēles vadītāja Devina Herisa biežās kļūdas turēja spēli lielā sasprindzinājumā. “Liepājai” bija laba iespēja pamatleikā noturēt uzvaru, taču neveiksmīga cīņa par atlēkušo bumbu pie soda metieniem ļāva Herisam ātrajā uzbrukumā rezultātu izlīdzināt – 61:61.

Pamatlaika pēdējo metienu caurgājienā no apakšas izpildīja Zigmārs Raimo, bet bumba novēlās no groza stīpas.

Pagarinājumu ar pieciem punktiem iesāka Igaunijas komanda, bet Gustavs Jakubauskis ar savu ceturto tālmetienu vēl deva cerības kurzemniekiem uz izglābšanos.

Aukstasinīgi intrigai par spēles iznākumu punktu pielika Raits-Rivo Lāne, kurš pagarinājuma vidū iešāva grozā divus trejačus un nostādīja “Viimsi” komandu liepājniekiem neaizsniedzamā atstatumā. Rezultātā Artūra Visocka-Rubeņa komandai nācās sāpīgi piekāpties ar 66:74.

Liepājnieku rindās rezultatīvākais ar 18 gūtiem punktiem bija komandas jaunais spēlētājs Gustavs Jakubauskis, kuram ar 16 gūtiem punktiem sekoja Roberts Bērziņš.

Uzvarētāju rindās Ronalds Zaķis pierakstījās ar 12 punktiem un trīs izcīnītām bumbām, bet kļūdu kategorijā centrs gan sakrāja nepieklājīgi daudz – deviņas.

“Liepāja” – “Viimsi/Sportland” 66:74

Liepāja: Jakubauskis 18, Bērziņš 16, Krastiņš 13, Šiliņš 12, Meinarts 3, Vītols 2, Hlebovickis 2, Raimo, Salmiņš.
Viimsi: Jurkatāms 16 (11 atl.b.), Lāne 15, Veidemans 13, Zaķis 12 (9 kļ.), Rikbergs 8, Heriss 6, Vene 4, Sunds, Koks.