Piektdiena, 17. maijs Umberts, Herberts, Dailis

Liepājas cietoksnis neieņemams, bronzas sērijā būs trešā spēle

22.04.2014 17:26

“Vega 1/Liepāja” basketbolistes otrdien, 22. aprīlī, izmantoja Liepājas Olimpiskā centra priekšrocības un pārspēja “RSU/Merks” vienību ar rezultātu 75:66. Bronzas sērijā līdz divām uzvarām rezultāts kļuvis neizšķirts 1-1. Trešā un izšķirošā spēle notiks 25. aprīlī Hanzas vidusskolā Rīgā.

Otrdienas spēle izvērtās nedaudz ātrāka un rezultatīvāka nekā komandu pirmā spēkošanās Rīgā, turklāt laukuma saimnieces čakli atbalstīja “Liepājas lauvu” puiši. Liepājnieces pirmajā puslaikā uzņēmās iniciatīvu, pateicoties garo spēlētāju rezultatīvajam sniegumam. Sabīne Niedola un Aleksandra Stelfoksa pirmajās 16 minūtēs divatā sameta 22 punktus, nodrošinot savai komandai deviņu punktu pārsvaru – 37:28.

Ārējās līnijas spēlētāju duelī labāk veicās RSU spēlētājām. Kates Krēsliņas sekmīgās darbības deviņpadsmitās minūtes sākumā samazināja starpību līdz trīs punktiem (37:34), taču tad savu vārdu izdevās teikt Liepājas saspēles vadītājai Katažinai Suknarovskai. Divi precīzi tālmetieni pusminūtes laikā un mājinieces atjaunoja plus deviņi – 43:34. Pēdējos divus punktus puslaikā no groza apakšas tomēr guva Krēsliņa – 43:36.

Trešajā ceturtdaļā liepājnieču garo spēlētāju efektivitāte uzbrukumu noslēgumos samazinājās un RSU devās sekmīgā ofensīvā. Asnāte Fomina kopā ar Kati Aizsilu vairākas reizes saraustīja Liepājas aizsardzību, bet Paula Langina pusstundas beigās izvirzīja Aivara Vīnberga komandu vadībā – 51:53.

Liepāja izturēja, pateicoties visas komandas sekmēm gan uzbrukumā, gan aizsardzībā. Rendijas Misus soda metieni, Kristīnas Ciršas tālmetiens, Agijas Krugas pārķertās bumbas, Lauras Pelšes punkti – viss sakrājās, ļaujot liepājniecēm atgūt vadību. Pēdējās minūtēs godam izdevās nospēlēt Suknarovskai. Vairāki ieskrējieni soda laukumā un āķa metieni ar kreiso roku ļāva viņai krietni papildināt punktu krājumu. Noslēgumā Liepājas uzvara ar rezultātu 75:66. Sērijā 1-1.

Vega 1/Liepāja – RSU/Merks 75:66 (22:18, 21:18, 8:17, 24:13)
Vega 1/Liepāja: Suknarowska 20 (2p 4/7, 3p 3/9, 1p 3/4; 7rp), Stelfox 18 (14ab), Niedola 18 (13ab, 2pb), Cirša 13 (3rp), Pelše 4, Misus 2 (4rp), Kruga (5ab, 3rp, 2pb), Kazāka; Lībeka, Būmeistare, Šēna.
RSU/Merks: Lazdeniece 14 (5ab, 3pb), Kate Aizsila 13, Fomina 10 (7ab, 3rp), Lagzdiņa 9, Langina 8 (9ab), Krēsliņa 7 (4rp), Frīdenberga 5; Tomsone, Ķikute, Dimante.

Metieni no spēles: 28/69 vs 26/65
2p: 24/53 vs 22/47
3p: 4/16 vs 4/18
1p: 15/18 vs 10/15
AB: 46 (12/34) vs 37 (6/31)