“Liepājas Lauvām” neveiksme Šauļos

23.12.2010 19:52

Šī gada pēdējā spēlē MasterCard BBL čempionātā Elites divīzijā Ziemsvētku dāvanu sev nespēja sagādāt basketbola kluba “Liepājas Lauvas” spēlētāji, viesos ar 67:92 atzīstot “Siauliai” pārākumu.

Debiju liepājnieku rindās šajā mačā piedzīvoja Dāvis Lejasmeiers, kurš tikai šodien oficiāli pievienojās Lauvām, bet otrs bijušais Ventspils “students” Mārtiņs Meiers mača pieteikts nebija.

Pirmajā ceturtdaļā vadībā bija te viena, te otra komanda, bet vairāk kā trīs punktu pārsvaru nevienam iegūt neizdevās. Ceturtdaļas vidū liepājnieki bija priekšā ar 13:10, šāds pārsvars viņiem bija arī nedaudz vēlāk, bet mājinieki šos mīnusus ātri sadeldēja. Viesiem tomēr bija labas cerības noslēgt pirmās desmit minūtes savā labā, taču tās apraka Zigmunds Janavičš – piecas sekundes līdz pirmajam pārtraukumam viņš realizēja tālmetienu, un “Siauliai” bija priekšā 23:22.

Pēc īsās atpūtas kādu laiku laukumā risinājās līdzīga cīņa (28:28 pēc spēlēm divām minūtēm), taču tad “Lauvas” piebremzēja – kļūdas, neprecīzi metieni, un pēc pāris minūtēm laukuma saimnieki bija priekšā 37:30. Liepājniekiem gan izdevās uz brīdi pietuvoties sāncenšiem, taču ceturtdaļas beigās “Siauliai” pārsvars jau pārsniedza desmit punktus. Puslaika pēdējos punktus, atklājot savu rēķinu Liepājā, guva Lejasmeiers, tomēr tas ļāva tikai samazināt rezultāta starpību – 40:52 pēc pirmā puslaika.

Diemžēl pēc pārtraukuma pagriezt mača gaita sev labvēlīgā gultnē liepājnieki tā arī nespēja. Šauļu basketbolisti viegli tika galā ar viesu saspēli, tā ne tikai nelaižot viņus tuvāk, bet pat attālinoties. Pēc trim ceturtdaļām “Siauliai” bija vadībā 71:50, bet pēdējās sākumā jau 76:51… Lai gan mača pēdējo posmu “Lauvas” nospēlēja visai rezultatīvi, parūpēties par intrigu šajā mačā nesanāca – zaudējums 67:92.