Trešdiena, 15. maijs Sofija, Taiga, Airita, Arita

“Liepājas Lauvas” rezultatīvā spēlē uzvar “Latvijas Universitāti”

01.04.2012 19:26

Svētdien Latvijas Basketbola līgas (LBL) pirmajā divīzijā “Liepājas Lauvas” ar rezultātu 96:91 viesos apspēlēja “Latvijas Universitāti” (LU).

11 punktus nepilnās deviņās minūtēs gūstot Mārtiņam Kravčenko, liepājnieki pusotru minūti pirms pirmās ceturtdaļas beigām bija vadībā jau ar 15 punktiem (28:13). Pirmā ceturkšņa izskaņā un otrā iesākumā LU guva deviņus punktus pēc kārtas, samazinot atstarpi vairs līdz divu metienu tiesai (22:28), tomēr, pateicoties Mejo veiksmīgajām darbībām (gūti punkti, pārtverta bumba, atlēkusī bumba, izprovocēta piezīme) Liepāja atkal attālinājās.

Augstu precizitāti turpinot demonstrēt “lauvu” kapteinim Kravčenko un amerikāņu saspēles vadītājam Mejo, viesi aizsteidzās vadībā pat ar 18 punktiem (49:31), bet puslaika izskaņā tablo vēstīja 52:35 par labu viesiem no Vēju pilsētas. Pirmajā puslaikā Kravčenko vienatnē bija guvis 24 punktus (3p. 6/7), bet 15 pievienoja Mejo.

Pēc pārtraukuma spēles gaita īpaši nemainījās, un liepājnieki saglabāja aptuveni 20 punktu pārsvaru lielāko trešās ceturtdaļas laiku. Tās izskaņā gan LU veica izrāvienu 8-0, kas ļāva pirms pēdējām desmit minutēm būt iedzinējos vairs ar 13 punktiem (60:73). Sajutuši uzvaras iespējas, LU, sava līdera Peinera virzīti, turpināja tuvoties. Trīs minūtes pirms beigām izdevās palīst zem desmit punktiem (81:89). Pateicoties Vītola rezultativitātei izskaņā, LU izdevās pietuvoties, taču ne vairak, un Liepāja svinēja uzvaru – 96:91.

“Lauvu” labā 25 punktus guva Mārtiņš Kravčenko, kurš atdeva arī astoņas rezultatīvas piespēles. 23 punkti un sešas bumbas zem groziem Džošua Mejo kontā. LU labā 24 punktus sameta Kristaps Dārgais, bet Žanim Peineram 23 punkti un sešas piespēles.

Abas komandas regulārajā sezonā tiksies vēl reizi – tas notiks 7. aprīlī Liepājā. Pēc šī mača LU regulāro turnīru būs noslēgusi un sāks gatavoties izslēgšanas mačiem, savukārt “Lauvām” vēl viena spēle 10. aprīlī, kad mājās jāuzņem “Ventspils”.

Latvijas Universitāte – Liepājas lauvas 91:96

LU: Dārgais 24, Peiners 23, Vītols 13, Aizpurs 10, Plivda 9, Ošiņš 8, Zēbergs 2, Rubenis 2, Darģis.

Lauvas: Kravčenko 25, Mejo 23, Leiteris 13, Helmanis 13, Bricis 8, Miglinieks 5, Pastušeņa 5, Ate 4, Magone.