“Liepājas lauvas” vēlreiz apspēlē gulbeniešus

13.09.2006 19:59

0

Pie pirmajām uzvarām ticis mūsu basketbola klubs “Liepājas lauvas”, kas aizvadīja divas pārbaudes spēles ar komandu “Gulbene/Bumerangs/ASK”. Jau rakstījām, ka pirmajā mačā liepājnieki bija pārāki ar 89:77 (12:22, 27:15, 24:13, 26:27), bet šodienas mačā mūsējie svinēja uzvaru ar 77:73 (16:19, 19:13, 26:17, 16:24). Pēc diviem zaudējumiem pret klubu “Valmiera/Lāčplēša alus” Rīgā cīņā ar Gulbenes basketbolistiem laukumā devās tas pats pamatpiecinieks – Mārtiņš Luiks, Artūrs Freimanis, Vairis Pusaudzis, Klāvs Ansons un Mareks Jurēvičs.

Mača pirmā pusē ne vienai, ne otrai komandai spēle īsti nevedās, taču, pateicoties labākai metienu precizitātei, gulbenieši ieguva desmit punktu handikapu. Tiesa, jau nākamajās desmit minūtēs ar agresīvu spēli aizsardzībā un vairākiem precīziem metieniem no tuvas distances liepājnieki panāca izlīdzinājumu un mača otro puslaiku uzsāka ar divu punktu pārsvaru. Turpinājumā spēles gaita būtiski nemainījās, un mūsu basketbolisti, sajutuši punktu gūšanas garšu, trešajā ceturtdaļā vienubrīd pat izvirzījās vadībā ar plus 18, tomēr līdz mača beigu svilpei gulbenieši sešus punktus atguva.

Otrajā cīņā mūsu komandas galvenais treneris Armands Misus lielāku uzsvaru lika uz jauno basketbolistu iespēlēšanu sastāvā, tādēļ, salīdzinot ar pirmo spēli, šis mačs bija nedaudz spraigāks. Taču arī šoreiz komanda “Liepājas lauvas” kontrolēja situāciju laukumā un uzvaru nosargāja. Rezultatīvākais abos mačos mūsu vienības rindās bija Mareks Jurēvičs, kurš guva attiecīgi 21 un 25 punktus.

Pēc spēlēm mūsu komandas galvenais treneris Armands Misus pastāstīja, ka šajos mačos tika pārbaudīti arī divi leģionāri no Lietuvas – Mindaugs Barota, kurš pērn spēlēja okeāna otrā pusē NCAA līgas otrajā divīzijā, un Aurims Papučka, kas iepriekšējās sezonās pārstāvēja Panevēžas klubu. Pēc A.Misus teiktā, sevi attaisnoja tikai otrais, kurš spēlēja uzbrucēja postenī, bet centra spēlētāja M.Barotas pakalpojumi “Liepājas lauvām” nākamajā sezonā nebūs nepieciešami. 1,92 centimetrus garo un 90 kilogramu smago uzbrucēju A.Papučku mūsu treneris raksturoja kā ļoti ātru spēlētāju, kas labi veic caurgājienus un ar augstu procentu met no tālās distances. Skatoties iepriekšējās sezonas statistikas rādītājos, A.Papučka komandas “Panevezys” sastāvā aizvadījis 17 spēles, vidēji laukumā pavadot nepilnas desmit minūtes un gūstot 2,8 punktus. Centra spēlētāju Liepājas klubs joprojām meklēs mūsu dienvidu kaimiņu zemē, taču pagaidām vēl īstas skaidrības nav, kas tad jaunajā sezonā vēl bez Klāva Ansona ieņems šo posteni. Runājot par aizvadītajām spēlēm, treneris uzsvēra, ka šīs uzvaras bija svarīga tieši psiholoģiski, jo sezona jau vairs nav aiz kalniem un pirmā cīņa Latvijas Basketbola līgā liepājniekiem jau paredzēta 27.septembrī izbraukumā pret “Ventspils augstskolu” vienību. Taču pirms tam “Liepājas lauvas” vēl ir iecerējušas aizvadīt pārbaudes spēli Klaipēdā un piedalīties turnīrā Jelgavā.