“Liepājas lauvas” viesos apspēlē čempionus

18.12.2010 20:36

Sestdien, 18.decembrī, LBL 1. divīzijā “Liepājas lauvas” izbraukumā pieveica čempionvienību “Barons” ar 75:71, kas visā mačā prata tikai reizi izvirzīties vadībā. Liepājniekiem tas bija desmitais panākums 13 spēlēs, bet baroniem sestā neveiksme 11 mačos.

Neviena no komandām nebija mačam pieteikusi pilnus sastāvus, jo liepājnieki spēlēja vien ar deviņiem vīriem, bet baroni – desmit. Jau pirmajā puslaikā čempioni izmantoja visu savu desmitnieku, bet viesi spēlēja ar astoņu lauvu spēku.

Pirmajās divās minūtēs punktus guva tikai liepājnieki, panākot 4:0. Laukuma saimnieki gan ātri vien izlīdzināja rezultātu, taču kaut reizi izvirzīties vadībā pirmajā ceturtdaļā nespēja. Nepilnas četras minūtes līdz pirmās desmitminūtes beigās Aštons Mičels panāca 16:9, vēl pēc minūtes divus pieplusoja Raimods Vaikulis, tomēr līdz atpūtai baroni spēja nedaudz pietuvties – 20:14.

Otrās ceturtdaļas vidū pēc Aigara Vītola metiena “Barons” pirmo reizi izvirzījās vadībā (25:24), taču ne uz ilgu laiku. Jurijs Aleksejevs lika pretī tālmetienu un trieciena no augšas, un priekšā atkal bija “Lauvas” – 29:25. Minūti un 38 sekundes līdz puslaika beigām Agnis Čavars realizēja vienu sodiņu un izlīdzināja rezultātu 31:31, bet pēdējais vārds piederēja liepājnieku amerikānim Mičelam, kurš realizēja tālmetienu. Puslaikā vēl bija jāspēlē 45 sekundes, taču precīzu metienu vairs nebija – 34:31.

Trešo ceturtdaļu labāk sāka un lielāko daļu labāk arī aizvadīja liepājnieki, izvirzoties vadība 50:36, taču pēdējās četrās minūtēs guva tikai trīs punktus, ļaut mājiniekiem atkla tikt viena metiena atālumā. Nadzīgākie uz punktu gūšanu bija Aigars Vītols un Raitis Grafs, bet “Barons” līdz ceturtdaļas beigām pietuvojās līdz 53:55. Pēdējā desmitminūte spēle ritēja punkts punkta un viss izšķīrās mača izskaņā. Tajā veiksmīgāki izrādījās liepājnieki, pēdējā minūtē panākot 71:65. Čempionu centieni izraut kaut vai pagarinājumu izrādījās nesekmīgi – 75:71, desmitā uzvara liepājniekiem.

Lielisku maču aizvadīja “Lauvu” amerikānis Aštons Mičels, kurš guva 30 punktus, bet baroniem ar 19 rezultatīvākais bija Aigars Vītols.