Otrdiena, 23. aprīlis Jurģis, Juris, Georgs

“Liepājas lauvas” zaudē “Barons” basketbolistiem

25.01.2011 19:20

Latvijas Basketbola līgas (LBL) pirmās divīzijas spēlē vicelīderi “Liepājas Lauvas” zaudēja pagājušās sezonas čempionvienībai “Barons” ar rezultātu 77: 82, ziņo aģentūra LETA.

Kaut mačs aizritēja sīvā cīņā, praktiski visu laiku neliels pārsvars bija “Barons” basketbolistiem, kas arī izcīnīja uzvaru.

Rezultatīvākais uzvarētājiem ar 21 gūto punktu bija Dereks Viljamss, kurš arī izcīnīja astoņas atlēkušās bumbas un izpildīja septiņas rezultatīvas piespēles, bet 17 punktus guva Aigars Vītols.

Savukārt “Liepājas Lauva” vienībā ar 17 punktiem izcēlās Raimonds Vaikulis.

Citā mačā “VEF Juniors” komanda ar rezultātu 88:70 (29:13, 20:21, 20:17, 19:19) savā laukumā pieveica čempionāta pastarīšus “Latvijas Universitāte” (LU).

“VEF Juniors” komandā ar 23 punktiem izcēlās Mārtiņš Laksa, bet 18 punkti Daira Bertāna rēķinā. Savukārt LU vienībā pa 16 punktiem guva Artūrs Dušelis un Harijs Rubenis.

Kā ziņots, vēl vienā cīņā svarīgā mačā par piekto vietu kopvērtējumā otrdien pārliecinošu uzvaru izcīnīja “Valmiera” komanda, kas ar 67:52 (17:11, 15:17, 18:16, 17:8) savā laukumā pieveica Jelgavas “Zemgales” basketbolistus.

LBL pirmās divīzijas kopvērtējuma pēc šiem mačiem līderpozīciju saglabāja “Ventspils” komanda, kas izcīnījusi 12 uzvaras 13 spēlēs. Otro vietu ar 11 uzvarām 16 mačos saglabāja “Liepājas Lauvas”, bet labāko trijnieku noslēdz “VEF Juniors” komanda, kas izcīnījusi desmit uzvaras 15 spēlēs.

“Barons” ar desmit panākumiem 17 mačos atrodas ceturtajā pozīcijā, tai septiņiem panākumiem 14 spēlēs seko “Valmiera” komanda, bet sestā ar sešām uzvarām 15 spēlēs ir “Zemgale”.

Septīto vietu ar trijiem panākumiem 16 spēlēs ieņem biznesa augstskolas “Turība” komanda, bet tai ar divām uzvarām 16 spēlēs seko LU vienība.

LBL regulārajā čempionātā tiks aizvadīti četri apļi, katrai komandai izspēlējot pa 28 spēlēm. Pēc tam sešas labākās vienības izslēgšanas turnīrā turpinās cīnīties par medaļām.

Pēdējā ceturtdaļa Jelgavas komanda punktus nespēja gūt vairāk nekā piecas minūtes, bet to laikā valmierieši krietni palielināja savus plusus, panākot jau 61:44. Šo mājinieku atrāvienu viesiem vairs sadeldēt nebija pa spēkam un nācās vien samierināties ar devīto zaudējumu turnīrā. Valmieriešiem tas bija septītais panākums LBL un pirmais, kas izcīnīts Ainara Zvirgzdiņa vadībā.

”Lauvas” ar ”Baronu” šosezon bija spēlējušas divas reizes, uzvarot abus mačus. Vispirms oktobrī savā laukumā kurzemnieki bija pārāki ar 92:90, bet pāris mēnešus vēlāk uzvarēja arī viesos, tiekot pie panākuma ar 75:71.

Šodienas mača pirmo puslaiku nedaudz labāk aizvadīja viesi. Visnotaļ haotiskā basketbolā, kura uzbrukums ņēma virsroku pār aizsardzību, čempioniem 2. ceturtdaļā vienubrīd izdevās ”aizbēgt” astoņu punktu attālumā (28:20), taču ne tālāk. ”Lauvas” atspēlējās un puslaiku pabeidza ar tikai -2 (38:40).

Otro puslaiku ”Lauvas” sāka diezgan miegaini, kas ļāva ”Baronam” veikt kārtējo atrāvienu un iegūt mačā lielāko pārsvaru – 53:40. Mājinieki nepadevās un, labi spēlējot aizsardzībā, spēja pietuvoties rezultātā. Pirms pēdējām desmit minūtēm rīdziniekiem bija sešu punktu handikaps (55:61). Vienubrīd Liepāja bija pievilkusi līdz -2, taču pēdējo minūti aizsardzībā nospēlēja ļoti vāji, pāris reizes nevajadzīgās epizodēs pārkāpjot noteikumus un ļaujot pretiniekam mest soda metienus.

Mača pēdējais posms sākās ar liepājnieku aktīvu aizsardzību un labu spēli uzbrukumā, kā rezultātā izdevās izlīdzināt spēli un pat atkal izvirzīties vadībā. Pēc nospēlētām trim minūtēm ar metienu no vairoga pēc caurgājiena 64:63 ”Lauvu” labā panāca Pīrss Kaldvels. Spēles beigas liepājnieki izgāza, uzbrukuma nesekmējās, jo tika izdarīts daudz sasteigtu metienu, bet aizsardzībā mājinieki netika galā ar groza apakšas segšanu. Tā visa rezultātā ”Baronam” izdevās pirmo reizi sezonā apspēlēt ”Lauvas” – 82:77.

”Barons” (10-7) saglabā 4. vietu astoņu komandu konkurencē, savā vietā palikusi arī Liepāja (11-5), kas ieņem otro vietu aiz ”Ventspils” (12-1).