Sestdiena, 11. maijs Milda, Karmena, Manfreds

“Liepājas”/LSSS basketbolistes vēlreiz zaudē RSU komandai

RSU basketbolistes sestdien, 19. martā, viesos uzvarēja Liepāju ar 76:71. Matīsa Rožlapas trenētā komandu divu spēļu summā bija pārāka ar 146:137 un nopelnīja ceļazīmi uz Baltijas līgas “Četru finālu”.

19.03.2022 16:02

Komandas spēlēja atklātāku basketbolu nekā pirmajā spēlē Rīgā, tiesa, diezgan bieži ”aiztaisīja” ciet soda laukumu vai izmantoja zonas aizsardzību. Otrā būtiskā atšķirība – RSU pārgāja uz spēli ar mazāku rotāciju. Rožlapa uzticējās septiņām spēlētājām, starta piecinieku pastiprinot ar Jutu Harčenko un Martu Leimani.

Viešņas lieliski spēlēja viens-pret-vienu, turklāt uzrādīja teicamu precizitāti metienos. Trešās ceturtdaļas vidū RSU precizitāte divpunktu metienos svārstījās ap 70%. Aizsardzībā studentes provocēja Liepāju mest no distances. Ketijai Vihmanei nebija lielā diena – snaipere pirmajās 25 minūtēs realizēja tikai vienu no septiņiem trīspunktu metieniem.

Divdesmit piektajā minūtē izskatījās, ka RSU panākums netiks apstrīdēts – 58:42. Liepājnieces spēja saņemties – vairākas minūtes labi nospēlēja aizsardzībā un trāpīja metienus uzbrukumā. Vihmanes un Muzikantes tālmetieni, Maiaras Pereiras 2+1 gājiens un pārķerta bumba aizsardzībā atjaunoja cerības – 63:56.

Nākamajās minūtēs liepājnieces turējās 5-9 punktu attālumā, tiesa, divcīņas summā RSU saglabāja divciparu pārsvaru. Ceturtās ceturtdaļas otrajā pusē Koreņika un Vihmane samazināja starpību spēlē līdz minimumam – 69:68. Nākamajā uzbrukumā Liepāja varēja izrauties vadībā, taču netrāpītiem metieniem sekoja Māras Motes tālmetiens – 72:68. Tas izšķīra gan spēles, gan sērijas iznākumu.

Jāuzteic lieliskā ”play-off” atmosfēra Liepājā. Līdzjutēji enerģiskāk atbalstīja komandu, spēlēja orķestris, cīņas beigās labākās spēlētājas, kā ierasts, saņēma individuālās balvas. RSU pusfinālā 26. martā Jonavā sacentīsies pret TTT, kamēr Viļņas ”Kibirkštis MRU” pretiniece kļūs zināma 22. martā. Liepājai sezonas noslēgumā jāgatavojas Latvijas čempionāta ”Četru finālam”.