Trešdiena, 8. maijs Staņislava, Staņislavs, Stefānija

Liepājas triecienpāris pieliek punktu Daugavpils labajai sezonai un sasniedz pusfinālu

25.03.2019 19:05

Pirmdien, 25. martā, turpinājās Latvijas Sieviešu basketbola līgas (LSBL) divdesmit astotās sezonas izslēgšanas spēles. “Liepāja/LSSS” viesos uzvarēja Daugavpils Universitāti ar 74:56 un ceturtdaļfināla sērijā līdz divām uzvarām svinēja panākumu ar 2-0. Marina Ivašcanka un Megana Rozenboma divatā 42 punktiem pievienoja 28 atlēkušās bumbas.

Pirmo puslaiku varēja sadalīt trīs nogriežņos – iešūpošanās, Liepājas izrāviens un Daugavpils atbilde. Liepājnieces gandrīz visu laiku atradās vadībā, taču viņu lielais izrāviens sākās pēc šķietami nesaistīta notikuma – mājinieču spēlētāja Laura Okuņeva pārķēra bumbu un Marina Ivaščanka, viņu kavējot, saņēma nesportisko piezīmi. Okuņeva trāpīja vienu no diviem brīvmetieniem, savukārt bumbas kontrole beidzās ar neprecīzu metienu – 10:11 liepājnieču labā.

Nākamās 10 minūtes pagāja Liepājas zīmē. Kurzemnieces spēlēja ātrāk, labāk kustināja bumbu un bija sekmīgākas cīņā zem groziem. Septiņpadsmitajā minūtē viņu pārsvars sasniedza 16 punktus – 17:33. Viešņu līderes Ivaščanka un Megana Rozenboma saņēma atpūtu, bet Daugavpilij šajā brīdī izdevās veikt atbildes izrāvienu. Kristīna Egle pēc 1/5 pirmajā ceturtdaļā iemeta divus tālmetienus pēc kārtas, pa vienam grozam pievienoja Jolanta Rimša, Līga Golovko un Laura Okuņeva – 29:35.

Daugavpils uzplaiksnījums bija īslaicīgs – trešajā ceturtdaļā liepājnieces mērķtiecīgi spēlēja uz Ivaščanku, kā arī regulāri izcīnīja atlēkušās bumbas uzbrukumā. Mājiniecēm bieži neizdevās atbloķēt pretinieces, viņas zaudēja arī ātrumā. Kristīnas Petermanes tālmetiens panāca liepājniecēm 19 punktu pārsvaru – 35:54. Atlikušajā laikā Liepāja komfortabli turējās vadībā, neļaujot daugavpilietēm pagarināt sēriju līdz trešajai spēlei.

Kaspara Mājenieka un Mārtiņa Līča Līcīša trenētā komanda pusfinālā tiksies ar ”TTT Rīga”. Pirmā spēle notiks 30. martā, atbildes cīņa 3. aprīlī. Otrais pusfināla duelis sāksies vienu dienu ātrāk – RSU 29. martā plkst. 20:00 uzņems ”TTT juniores”.

Daugavpils Universitāte – Liepāja/LSSS 54:76 (12:19, 17:16, 10:23, 15:18)

Daugavpils: Egle 15 (2p 3/4, 3p 3/8), Rimša 13 (2p 5/8, 3p 0/1, 1p 3/4; 7ab, 4pb), Okuņeva 8 (7rp), Kotele 5, Bazarova 5, Golovko 4, Voroņko 3 (6ab), Poiša 1, Lakomko-Ulpe, Pudāne; Kraveca.
Liepāja: Ivaščanka 23 (2p 9/10, 3p 1/3, 1p 2/5; 13ab), Rozenboma 19 (2p 7/14, 3p 0/1, 1p 5/7; 15ab, 6ab), Bula 10, Petermane 9, Vihmane 5 (5ab), Trankale 4, Ruperte 2, Meļķe 2, Kalna 2.
Tiesneši: Gatis Saliņš, Anna Belousova, Edgars Kājiņš.