Piektdiena, 17. maijs Umberts, Herberts, Dailis

Liepājniece nodrošina uzvaru grupā

10.08.2008 16:19

Latvijas U-18 izlases basketbolistes Maķedonijā notiekošajā Eiropas B divīzijas čempionātā D apakšgrupas cīņas tā arī pabeigušas bez zaudējumiem. Vispirms mūsējās sagrāva Īrijas vienaudzes – 91:42, bet svētdien spraigākā mačā uzveica arī beļģietes – 76:64. Lai arī cīņā pret īrietēm mūsu basketbolistēm uzreiz neizdevās visu salikt, tā teikt, pa plauktiņiem un vienubrīd latvietes bija nonākušas iedzinēju lomā, mača otrajā daļā viss nostājās savās vietās, un beigu beigās Latvijas izlases uzvara bija vairāk nekā pārliecinoša.

Liepājas basketboliste un viena no izlases līderēm šajā mačā izcēlās ar 14 gūtiem punktiem un tikpat izcīnītām atlēkušajām bumbām. Jāteic, ka arī šajā cīņā Latvijas izlases treneres deva pietiekami lielu spēles lauku visām basketbolistēm.

Pēdējā kārtā latvietēm bija jātiekas ar Beļģijas vienaudzēm, kuras līdz šim arī bija spēlējušas bez zaudējumiem. Tātad šajā mačā arī izšķīrās D apakšgrupas uzvarētāju liktenis. Atšķirībā no iepriekšējām spēlēm šī bija daudz sīvāka, un arī abu komandu treneri šoreiz vairāk uzticējās vadošajām basketbolistēm. Latvijas izlasē tā bija Sabīne Niedola, kura pilnībā uz sevi liktās cerības attaisnoja – 33 laukumā pavadītajās minūtēs liepājniece pretinieču grozā sameta 29 punktus un izcīnīja arī 9 atlēkušās bumbas. Lielā mērā pateicoties tieši Niedolai, spēles beigu daļā pretinieces tika salauztas pavisam.

Pirmdien Eiropas B divīzijas čempionātā ir pārtraukums, bet otrdien un trešdien Latvijas izlase spēkosies ar Nīderlandes un Ungārijas vienaudzēm.