Liepājniecēm zaudējums, cīņa par bronzu turpinās

16.04.2019 20:25

SLatvijas čempionāta bronzas sērijā trešo gadu pēc kārtas būs nepieciešams maksimālais spēļu skaits. Otrdien, 16. aprīlī, mājas spēlē ”Liepāja/LSSS” ar 52:60 zaudēja RSU basketbolistēm, kuras sērijā panāca neizšķirtu 1-1. Izšķirošā cīņa notiks 23. aprīlī Rīgā.

Liepājnieces svinēja panākumu pirmajā spēlē, izbraukumā Rīgā pieveicot medicīnas studentes ar 60:55. Otrdien RSU revanšējās, ielejot darvas karoti pretinieču medus podā – Vēju pilsētas meitenes mājās atbalstīja kupls līdzjutēju pulks, orķestris ”Jautrie sienāži” un karsējmeitenes.

Anna Buša un Arta Frīdenberga uzvarētāju labā sameta pa 20 punktiem katra, turklāt 22 no 40 punktiem guva otrajā puslaikā. Ilzes Gotfrīdas un Madaras Gulbes prombūtnē labi nospēlēja Elīna Grinberga, pievienojot astoņus punktus, 13 atlēkušās bumbas, trīs piespēles un trīs pārķertas bumbas.

Rīdzinieces labāk sāka spēli – kontrolēja groza apakšu un iemeta četrus tālmetienus. Divas reizes perimetrā izcēlās Arta Frīdenberga, vēl divas – Elīna Grinberga. Pēc ceturtā precīzā trīspunktnieka RSU panāca divciparu pārsvaru – 22:10.

Nākamajās 10 minūtēs komandas šķietami apmainījās lomām. ”Liepāja/LSSS” nevarēja trāpīt no distances (puslaikā 1/9, spēlē 3/22), taču ātrāk pārgāja uzbrukumā un sekmīgi iespēlēja bumbu centra spēlētājai Marinai Ivaščankai. Pēdējā līdz pārtraukumam sakrāja 16 punktus, bet mājinieces izrāvās priekšā – 31:30.

Otrajā puslaikā liepājnieču uzbrukums atkal sāka buksēt. Metieni no distances turpināja nekrist, rīdzinieces ātrāk atgriezās aizsardzībā, bet groza tuvumā punktus regulāri spēja gūt tikai Ivaščanka. Slaidā baltkrieviete sameta 25 punktus un izcīnīja 10 atlēkušās bumbas, kamēr pretiniecēm rezultatīvu spēlētāju bija vairāk.

Frīdenberga un Anna Buša, papildinot viena otru, guva punktus no visām pozīcijām, pamatlaika pēdējās minūtēs neļaujot liepājniecēm tikt tuvāk par četriem punktiem. Minūti pirms finālsvilpes svarīgu tālmetienu realizēja Guna Lagzdiņa, atņemot pretiniecēm pēdējās cerības izglābties – 60:49.

Liepāja/LSSS – Rīgas Stradiņa Universitāte 52:60 (10:22, 21:8, 11:9, 10:21)

Liepāja: Ivaščanka 25 (2p 10/17, 3p 1/5, 1p 2/2; 10ab, eff 24), Rozenboma 14 (2p 4/11, 3p 1/5, 1p 3/4; 12ab, 3pb), Loceniece 6 (4rp), Petermane 4 (7ab, 5rp), Baumane 3, Ansone; Meļķe, Bula; Kalna.
RSU: Buša 20 (2p 7/16, 3p 1/3, 1p 3/3; 4ab, 5rp, 5bm, eff 26), Frīdenberga 20 (2p 4/11, 3p 4/10; 9ab), Lagzdiņa 10 (12ab, 4pb, eff 23), Grinberga 8 (13ab, 3rp, 3pb), Ozoliņa 2, Kudule (3pb), Čumika, Sprudzāne; Tamsone, Skulme.
Tiesneši: Mārtiņš Kozlovskis, Jānis Sudmalis, Ģirts Splīte.