Otrdiena, 7. maijs Henrijs, Jete, Henriete, Enriko

Liepājnieces ar pārliecinošu uzvaru sāk izslēgšanas turnīru

20.03.2019 21:37

Trešdien, 20. martā, sākās Latvijas Sieviešu basketbola līgas (LSBL) divdesmit astotās sezonas izslēgšanas spēles. “Liepāja/LSSS” savā laukumā pēc lēna sākuma veica galveno izrāvienu 80:55 uzvarā pār Daugavpils Universitāti.

Viešņas pirmajās trīs minūtēs divreiz izvirzījās vadībā ar sešu punktu pārsvaru. Santa Kotele saņēma piespēles groza apakšā, bet Laura Okuņeva pārķēra bumbu un iesāka pretuzbrukumu – 2:8 un 4:10. Daugavpils ofensīvai izrādījās īss mūžs, jo nākamajās 17 minūtēs izdevās pievienot tikai 11 punktus. Turpretī Liepāja sāka ieskrējienu – kontrolēja cīņu par atlēkušajām bumbām un izrāvās ātrajās pārejās.

Par izrāviena centrālo sastāvdaļu kļuva Ketijas Vihmanes benefice. Snaipere otrās ceturtdaļas vidū izcīnīja atlēkušo bumbu uzbrukumā un guva otrās iespējas punktus, bet nākamajos divos uzbrukumos izcēlās ar precīziem metieniem no trīspunktu līnijas. Sešdesmit četru sekunžu laikā Liepāja dubultoja pārsvaru, no 25:18 panākot 33:18. Puslaikā mājinieču pārsvars pieauga līdz 21 punktam – 42:21.

Otrajā puslaikā daugavpilietes atguvās un sāka precīzāk spēlēt uzbrukumā, taču reālu iespēju izlīdzināt rezultātu viņām nebija. Groza apakšu kontrolēja Marina Ivaščanka (atlēkušās bumbas 48-30, uzbrukumā 12-4), savukārt tālāk laukumā efektīvas bija Vihmane un Megana Rozenboma. Liepājnieces turpināja izrauties ātrajos uzbrukumos, pirmajā ”play-off” spēlē svinot panākumu ar 25 punktu pārsvaru.

Liepāja/LSSS – Daugavpils Universitāte 80:55 (21:14, 21:7, 20:18, 18:16)

Liepāja: Vihmane 19 (2p 3/6, 3p 4/8, 1p 1/2), Ivaščanka 15 (2p 6/13, 3p 1/2; 5ab), Rozenboma 14 (2p 6/6, 3p 0/2, 1p 2/2; 8ab, 5rp, 4pb), Trankale 11 (2p 4/4, 3p 1/1; 6ab), Petermane 9 (7ab, 5rp), Loceniece 6 (5ab, 3rp), Grigorjeva 2 (6ab), Meļķe 2, Kalna 2, Bula, Ruperte.
Daugavpils: Kotele 16 (2p 7/9, 3p 0/1, 1p 2/2; 6ab), Golovko 14 (2p 4/7, 3p 2/7), Egle 6, Rimša 6, Okuņeva 4 (7ab, 5rp, 3pb), Poiša 4, Voroņko 3 (7ab), Lakomko-Ulpe 2, Bazarova.
Tiesneši: Kristaps Konstantinovs, Kristīne Simanoviča, Jānis Rozenbergs.