Sestdiena, 18. maijs Inese, Inesis, Ēriks

Liepājas U-19 meitenes svētdien, 5. maijā, Daugavas sporta namā Rīgā uzvarēja “RBJSS Rīdzene” ar 75:72 un pirmo reizi vēsturē kļuva par PRIME Latvijas Jaunatnes basketbola līgas čempionēm.

05.05.2024 20:51

Sestdien visās spēlēs komandas šķīra 1-4 punktu starpība. Finālistes sekoja tradīcijai, intrigu par uzvarētāju saglabājot līdz pamatlaika pēdējām 6,5 sekundēm.

Zelta spēlē tika fiksētas 40 vadības maiņas, trīspadsmit reizes rezultāts bija neizšķirts.

“RBJSS Rīdzene” – komanda ar daudzām jaunatnes izlašu kandidātēm – atradās vadībā pēc pirmās, otrās un trešās ceturtdaļas.

Ingūnas un Edgara Markūnu trenētā vienība izcēlās ar labu bumbas kustību un teicamu spēles disciplīnu, 40 minūšu laikā pieļaujot tikai deviņas kļūdas.

Liepāja uz šī fona nebija favorīte, taču kurzemnieču mazās spēlētājas agresīvāk pabeidza uzbrukumus, bet Kitija Muzikante kļuva par fināla labāko snaiperi no trīspunktu līnijas.

Ceturtajā ceturtdaļā liepājnieces biežāk izrāvās priekšā, tiesa, drošībā nevarēja justies līdz pašam galam.

Danielas Ginteres tālmetiens ļāva Pārdaugavas komandai izlīdzināt rezultātu – 65:65.

Nākamajās epizodēs par kurzemnieču ķeršanu parūpējās Amanda Baumgarte un Tīna Grausa, bet 53 sekundes pirms pamatlaika beigām tālu piespēli zem pretinieča groza saņēma Aleksandra Stepanova – 71:72.

“RBJSS Rīdzene” krietnu laiku iepriekš sakrāja komandas piezīmju normu, tādēļ katra agresīvāka darbība aizsardzībā tika sodīta. Liepājniecēm par nākamo iespēju nācās pacīnīties – piezīme pret Madaru Šmiti tika nosvilpta, kad kapteine izcīnīja atlēkušo bumbu uzbrukumā.

Šmite 22 sekundes pirms pamatlaika beigām atjaunoja vadību Liepājai – 73:72. Kā izrādījās vēlāk, viņas brīvmetieni bija uzvaras vērtē, taču vēl bija jāiztur Pārdaugavas meiteņu pēdējais uzbrukums.

Luīze Bērziņa netrāpīja divpunktu metienu, bet izcīnīja atlēkušo bumbu.”RBJSS Rīdzene” rīcībā palika 6,5 sekundes. Komanda pēc minūtes pārtraukuma divas reizes ievadīja bumbu spēlē, taču cerētā metiena vietā tika pie retas kļūdas.

Sindija Miščenko izsita bumbu pretiniecei un līdz ar beigu signālu noteica gala rezultātu – 75:72.

Abas komandas finālā spēlēja trešo reizi. ”RBJSS Rīdzene” 2013. un 2024. gadā finišēja otrajā vietā, bet 2015. gadā pacēla čempionu kausu. Liepāja 2017. un 2019. gadā nopelnīja sudrabu, savukārt trešajā mēģinājumā kāpa čempiones tronī.

Laureātes apbalvoja Latvijas valstsvienības spēlētājas Vanesa Jasa un Enija Vīksne. Spēli klātienē apmeklēja Ilze Jākobsone, Kate Vilka, Luīze Sila un 2023. gada Latvijas čempione Dominika Paļulīte.

RBJSS Rīdzene – Liepājas sporta spēļu skola 72:75

RBJSS: Amanda Baumgarte 22 (2p 8/17, 3p 1/4, 1p 3/5; 8ab, eff 19), Madara Ķilpe 10, Tīna Grausa 9 (četras pārķertas), Zane Straudovska 9, kapteine Aleksandra Stepanova 8 (sešas pārķertas), Daniela Gintere 5, Emīlija Trofimenko 5, Elīna Briede 2, Luīze Bērziņa 2, Grieta Roze, Dārta Mālniece; Tišana Teilore.
Treneri Ingūna Markūne, Edgars Markūns.

Liepāja: Kitija Muzikante 17 (3p 5/14), Madara Šmite 13 (1p 9/10; 10ab, eff 19), Maija Aploka 11 (10ab, 7rp, eff 23), Sanija Brikmane 9, Sindija Miščenko 8, Kristīne Dreimane 7, Andīna Sudmale 4, Ance Kočetkova 4, Marta Kaupmane 2, Arnita Melne; Paula Putniņa, Tīna Švarce.